Menü
Yeni Albüm : Ferhat Polat: "Sarılınca Geçer"
14 Nisan 2016 Perşembe - 15:28 GMT
Ferhat Polat

Uzun yıllardır müzik sektörünün içinde yer alan, vokal yeteneği ile dikkat çeken Ferhat Polat, KTS RECORDS etiketiyle ilk albümü "Sarılınca Geçer"i 14 Nisan'da yayınladı. 6 şarkıdan oluşan, alternatif pop ve pop stilinde parçaların yer aldığı albüm, son zamanlarda yayınlanan en nitelikli çalışmalardan biri olarak müzik dinleyicisinde heyecan uyandırdı.

Aytaç Özgümüş, Serdar Aslan, Rıfat Güneş, Burcu Kısakürek ve Ferhat Polat'ın söz ve besteleri ile katkıda bulunduğu albümün aranjörlüğünü Aytaç Özgümüş ve Atıl Aksoy üstlendi.

Türk müziği enstrümanlarının yer aldığı akustik düzenlemelerle, elektronik altyapılı ve dubstep tınılara sahip yenilikçi parçaların birarada bulunduğu "Sarılınca Geçer"deki şarkıların mix'ini Barış Büyük ve Ergin Özler, mastering'ini ise Barış Büyük yaptı.

Vokallerde; Aslı Demirer ve Acapella grubu Mensembe

Albümde yer alan şarkılara vokal desteği; geçtiğimiz aylarda Gökhan Türkmen'le "Korkak" şarkısında sergilediği düet performansı ile müzik listelerinde zirveye yerleşen Aslı Demirer, Türkiye'nin en başarılı acapella gruplarından Mensemble ve başarılı müzisyenler Aytaç Özgümüş, Serdar Aslan ve Caner Anar'dan geldi.

Albüm fotoğraflarını Fethi Karaduman, albümle aynı adı taşıyan çıkış şarkısının videosu Yüksel Yılmaz yönetmenliğinde çekildi.

Biyografi;

İstanbul Bakırköy’de doğdu. İlkokul'da solfej ve enstrüman eğitimlerine başladı. Henüz ilkokul öğrencisiyken TRT ve birçok yerel kanalda performansını sergiledi. Lise yıllarında çeşitli ses yarışmalarında önemli dereceler elde etti.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünde okurken, Faris Akarsu ve Fulya Şeren yönetiminde Senfoni orkestrası ile Broadway müzikalleri ve Türk Sanat Müziği konserleri verdi.

Sınava giriş yeterliliği için Aydın Esen eşliğinde beş aryadan oluşan bir kayıtla başvurduğu, onursal başkanlığını dünyanın gelmiş geçmiş en büyük orkestra şeflerinden Zubin Mehta’nın yaptığı Tel Aviv Üniversitesi Konservatuarı Şan Bölümünü, üç ayrı değerlendirmenin ardınan onbinlerce müzisyenin arasından kazandı.

Ferhat Polat - Sarılınca Geçer Video Klip