Menü
Yeni Single : Mert Royfe: "Zaman"
11 Nisan 2016 Pazartesi - 17:27 GMT
Mert Royfe

Mert Royfe'nin, iki versiyondan oluşan, ilk single çalışması "Zaman" Yücelen Müzik etiketiyle tüm dijtal platformlarda yerini aldı. Müziğe on üç yaşında, söz yazarak ve beste yaparak, rap müzik ile başlayan Mert Royfe, yıllardır hayalini kurduğu single çalışması "Zaman" ile müzik dünyasına "merhaba" diyor.

Eğitimi için Viyana'ya giderek iki yıl şan dersleri alan ve sahne çalışmaları yapan Mert Royfe, Türkiye'ye 2015 yılında kesin dönüş yaptıktan sonra şan derslerine müzisyen ve vokal koç Emre Yücelen ile devam etti. Sonrasında single çalışmalarını hızlandıran Mert Royfe'nin prodüktörlüğünü, yapımcılığını ve aranjörlüğünü Emre Yücelen üstlendi.

"Zaman" adlı şarkının sözleri Mert Royfe'ye ait. "Zaman"ın bestesini ise Mert Royfe ve Emre Yücelen birlikte yaptılar.

Mert Royfe'nin, Emre Yücelen Stüdyo ve Müzik Lab stüdyoda tamamlanan "Zaman" adlı single projesinin canlı enstrüman kayıtlarına Türkiye'nin değerli müzisyenleri Alen Konakoğlu, Göksun Çavdar, Gültekin Kaçar, İsmail Soyberk, İstanbul Strings ve Uğur Varol imza attı.

Mix ve mastering aşamasını Murat Yelken'in üstlendiği single çalışmasının kayıtlarını Özgün Saatçioğlu aldı.

Fotoğraf çekimlerinde Kağan Şahin'in objektifine poz veren Mert Royfe'nin, otuz kişilik çekim ekibiyle tamamlanan ve dönem kostümlerinin kullanıldığı, 70'lerden günümüze uzanan bir aşk hikayesini konu alan klibinin yönetmenliğini Necat Temizkan üstlendi.