Menü
Röportaj : Sevgi Onur röportajı!
22 Mart 2016 Salı - 12:47 GMT
Sevgi Onur

Sevgi Onur bir yıl süren hazırlık aşamasının sonunda "Gölge Oyunu" ve "Vurkaç" isimli iki şarkılık projesi ile müzik dünyasına merhaba dedi. Sevgi Onur'un "Gölge Oyunu" ve "Vurkaç" adlı şarkıları, Sekiz Müzik etiketiyle dijital platformlardaki yerini aldı...

Müzikle uğraşmaya ne zaman başladın ve single yapma kararını ilk olarak ne zaman aldın?

Müzikle tanışma diyelim aslında anne karnından ilk çıktıgım anda başladı :))) hemşirenin annemin kucağına verirken çok kara bir çocuk olarak doğmamdan kaynaklı Ajda Pekkan "Aman Petrol" şarkısıyla beni sunması müzik kariyerimin başlangıcı oldu... Bu yüzden Ajda Pekkan delisiyim galiba. Eğitim sürecini konservatuarda Türk müziği bölümüyle sonlandırdım. Okuldan hocam Hamdi Demircioglu'nun "hadi artık" demesiyle albüm sürecim başladı.

Sevgi Onur

"Gölge Oyunu" adlı single çalışmanın hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve bu projede kimlerle çalıştın?

Hazırlık dönemi yaklaşık 1,5 yıl sürdü, Gölge Oyunu'nun söz müziği Sera'ya aranjesi Anıl Alp'e ve mix&mastering Emre Kral'a ait. Çok değerli müzisyen arkadaşlarım da stüdyoda canlılara eşlik etti.

Müzikle ilgilenmeye başladığında ve single projeni hazırlarken tarzından etkilendiğin isimler oldu mu?

Özellikle etkilendiğim isim yok fakat güzel olan her proje esin kaynağım olmuştur muhakkak. Şarkımın dinleyiciye verdiği tat 90'lar...

"Gölge Oyunu" adlı şarkının klip hikayesini anlatır mısın, kimlerle çalıştın?

Klibimiz Hilmi Özer yönetmenliğinde çekildi. Çok kıymetli oyuncu arkadaşım Durul Bazan'ın tanıştırmasıyla Hilmi'yle yollarımız kesişti, özellikle klibi çekmesini rica ettim kabul etti sağolsun. Benim istegim üzerine sonbahar-kış konseptli hüzünlü soft bir klip oldu. Klipte 2 oyuncu arkadaşım var, küçük oyuncumuz Naz Madenli ve Muhammed Aslan bana eşlik etti. Naz, çok yakın arkadaşım Şehnaz'ın kızı ve benim canım, Muhammed oyunculuk eğitimim sırasında tanıştığım oyuncu arkadaşım. Aile klibi oldu bi bakıma ;) Klip Sapanca'da çok özel bir mekanda çekildi ve müzik kanallarında yayında.

Bundan sonra sırada bir albüm projesi olacak mı?

İkinci projemiz çok yakında çıkacak; sözleri Yazgın Kaçak'a müziği ise prodüktörüm Sertaç Ekiz'e ait. Yeni şarkım "Dimi Dimi" hareketli bir şarkı ve çok sevilecegine inanıyoruz.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun? Beğendiğin albümler ve isimler hangileri?

Aslında yeni albümler birbirine benzer oldu... Farklı olarak içime işleyen yeni isimlerden Gülden Mutlu. Tarkan'ın "Ahde Vefa" adlı Türk müziği albümü de çok başarılı.

Konserlerin ne zaman başlayacak ve bar programı yapmayı düşünüyor musun? Yakın zamanda, albüm dışında başka bir projen olacak mı?

Şu an hala yeni proje üzerine çalısıyorum, yakında yurtdışı ve yurtiçi festivallerde sahne alacagım. Sahne için teklifler var, sezon açıldığında değerlendirme yapacagım. Yaz dönemi festival ve konser yogunluguyla gececek.