Menü
Röportaj : Zeki Güner: "Akustik bir albüm hayalim var!"
20 Ocak 2016 Çarşamba - 12:46 GMT
Zeki Güner

Son 10 yıla Bengü, Işın Karaca, Yonca Lodi, Ferhat Göçer ve Yeşim Salkım gibi ünlü isimlere verdiği hit şarkılarla damga vuran Zeki Güner, yorumcu kimliği ile yeniden müzikseverlerle buluştuğu yeni şarkısı "Aşk Niye Böyle"nin hazırlık aşamasını ve yeni projelerini yazarımız Mine Ayman'a anlattı...

Zeki Güner

"Aşk Niye Böyle" adlı single çalışmanın hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve bu projede kimlerle çalıştın?

Çok titizlikle çalıştık, aranje aşaması yaklaşık bir ay sürdü. İçime sinsin istedim. Aranjesi Sonay Yağız'a ait. Fotoğraflarımızı Emrey Özcan çekti, klibimizi de İmre Haydaroğlu. Klip kastı da titizlik istiyordu 1 ay da o sürdü. Ama sonunda içimize sinen bir iş oldu.

"Aşk Niye Böyle" adlı şarkını ne zaman yazdın ve bir hikayesi var mı?

Yaklaşık altı ay önce yazdım. Bizzat yaşadığım bir şarkı. Çok sevdiğim, kalbimde derin izler bırakan bir kadına vedamdır. İlk ona dinlettim, sonra yayınladım diyebilirim.

"Aşk Niye Böyle" adlı şarkının klip hikayesini anlatır mısın, kimlerle çalıştın?

Klibin senaryosu bana ait, içinde bir metafor olsun istedim. Gurur ve kibirin insanın ayak bileklerinde ne ağır prangalar olduğunu anlatmaya çabaladık. Onlarla sevgiliye yürünemediğini ve o iki kelimenin sadece aşkla kırılabileceğini. İmre Haydaroğlu çekti klibi. Çok da beğenildi. Klişe bir klip olmadığı için mutluyum.

Ne zamandan beri şarkı yazıyorsun ve ilk yazdığın şarkı hangisiydi?

Bildim bileli yazıyorum. Ama ilk söz müzik eserim Yonca Lodi'ye emanet ettiğim "Emanet"tir.

Bengü, Yonca Lodi ve Ferhat Göçer gibi bir çok başarılı isimle çalışıyorsun, bu isimlerle çalışmaların devam edecek mi? Yakın zamanda kimlerin albümünde şarkıların olacak?

Evet hepsiyle devam ediyorum. Bir tek Yonca Lodi ile uzun bir ara vermiştik, ama çalışmalara başladık yeni albümü için. Yakın zamanda Kutsi ve Murat Boz, Demet Akalın albümlerinde şarkılarım olacak. Ayrıca yepyeni isimler geliyor, Han Çelikcan isimli şahane bir tenor girecek yakında hayatımıza bir Zeki Güner şarkısıyla.

Bundan sonra sırada bir albüm projesi olacak mı?

Evet akustik bir albüm hayalim var. 2016 son çeyreğinde.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun? Beğendiğin albümler ve isimler hangileri?

Çok kendini tekrar işler görüyorum. Ve çok gereksiz coverlar. Ama şahane şeyler çıkmıyor da değil. Simge bu yıl harika bir şarkı çıkardı baştan sona. Buray'ı çok sevdim. Kendine has çünkü. Bir de Gülşen; şahane bir albümdü.

Konserlerin ne zaman başlayacak ve bar programı yapmayı düşünüyor musun?

Konserlerim her zaman var, akustik sahneler yapıyorum. Yakın zamanda tarihler belli olur, beni sosyal medyadan takip edenler eşlik edebilirler.