Menü
Müzik Haberleri : Zirvenin yeni sahibi: "BURAY"
25 Ağustos 2015 Salı - 13:16 GMT
Buray

Geçtiğimiz hafta müzikseverlerle buluşturduğu "İstersen" şarkısıyla hem dinleyicilerin hem de müzik sektörünün dikkatini çekerek büyük bir çıkış yakalayan Buray'ın, Sony Music etiketiyle yayımladığı ilk solo albümü "1 Şişe Aşk" tüm dijital müzik platformlarında zirveye oturdu.

Radyolar ve dijital platformların yanı sıra BurayVEVO YouTube kanalı aracılığıyla da lirik videosu dinleyicilerin beğenisine sunulan ve 15 günde 2 milyon izlenme rakamına ulaşan "İstersen" dinleyicilerin yoğun ilgisini görmeye devam ediyor.

Shazam'da en çok aratılan şarkılar listesinde "Sen Sevda Mısın?" şarkısı ile 1 numaraya yerleşen Buray'ın "İstersen" şarkısı aynı listede 8 numarada yer alıyor. iTunes'da yayınlandığı günden beri "En Çok İndirilen Albümler" listesinin zirvesindeki yerini koruyan "1 Şişe Aşk" albümünde yer alan "İstersen" ve "Sen Sevda Mısın?", iTunes'da "En Çok İndirilen Şarkılar" listesinde 1 ve 2 numaranın sahibi oldu. "İstersen" şarkısıyla Spotify kullanıcılarının "Sosyal Medyada En Çok Paylaşılan Şarkılar Listesi" olan Spotify Viral Türkiye listesinin zirvesine de yerleşen Buray, Türkiye'nin önde gelen dijital müzik platformlarından TTNET Müzik'te de "İstersen" ile "En Çok Dinlenen Şarkılar" listesinde zirvenin yeni sahibi oldu.