Menü
Röportaj : Doğukan röportajı: "Kayıp Aranıyor"
19 Ağustos 2015 Çarşamba - 13:59 GMT
Doğukan

15 yaşından beri bir çok mekanda sahne alan ve kısa süre önce "Kayıp Aranıyor" isimli ilk single projesi ile profesyonel olarak müzik dünyasına merhaba diyen Doğukan, önümüzdeki günlerde müzikseverlerle buluşturacağı yeni albümünü ve "Kayıp Aranıyor" projesini yazarımız Mine Ayman'a anlattı...

Müzikle uğraşmaya ne zaman başladın ve single yapma kararını ilk olarak ne zaman aldın?

"Müziğe dair ne varsa yaşamalı, yaşatmalı". Aslında hikayemin başlangıcının belirli bir tarihi yok, kendimi bildim bileli müziğin içersinde oldum, 13-14 yaşlarında rock müzik grubu kurup, 15 yaşında ilk sahneme çıktım. Müziğin bendeki rolünün arttığı dönemlerde tek başına profesyonel bir çıkış yapma isteğim de arttı, bu serüvenin ilk meyvesini de "Kayıp Aranıyor" ile verdik.

Doğukan

"Kayıp Aranıyor" adlı single çalışmanın hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve bu projede kimlerle çalıştın?

Kayıp Aranıyor'un hazırlık aşaması ortalama 2 ay sürdü, başlangıç olarak söz ve müziği Kaan Karamaya'ya ait olan Kayıp Aranıyor'u daha önce duyduğumda besteyi hissettim ve ilk single'ımın tarzının sound kavramına yakışır olması gerektiğini düşündüm hemen aranjörüm Can Atayılmaz ile çalışmalara başladık. Projenin devamında Türkiye'nin en ünlü stüdyolarında gerçekleştirdiğimiz kayıtlarımız ve mix-mastering ile yayına girdik.

Müzikle ilgilenmeye başladığında ve single projeni hazırlarken tarzından etkilendiğin isimler oldu mu?

Ozan Çolakoğlu ve Tarkan ikilisi benim tarzımın oluşmasında çok etkili oldu fakat tarzını dinlemekten keyif aldığım isimler etkilendiklerimden daha fazladır.

"Kayıp Aranıyor" adlı şarkının klip hikayesini anlatır mısın, kimlerle çalıştın?

"Kayıp Aranıyor" video klibinin yönetmenliğini Levent Öztürk üstlendi, klip çekimlerimizde bir kaç tatlı sorunla karşılaştık elbette, dış mekan çekimleri her zaman zorlu olur bize de bu zorluktan yağmur ve soğuk denk geldi. Klibimizi İzmit - Kefken'de çektik, ilk gidişimizde yağmurdan dolayı geri dönmek zorunda kaldık ama ikinci gidişimizde sorunsuz bir şekilde klibi çektik.

Bundan sonra sırada bir albüm projesi olacak mı?

Tüketim çağında eserlerin ömrü daha kısa oluyor ve sürekli üretmeniz gerekiyor, bizde şuanda aranjörüm Can Atayılmaz ile albüm çalışması içersindeyiz. Albüm yayın tarihi olarak Ekim'in ilk haftalarına yetiştirmeye çalışıyoruz.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun? Beğendiğin albümler ve isimler hangileri?

Sektörde rakip ararsanız, rakip bulursunuz çünkü çok başarılı sanatçılarımız var. Sound kavramına uyan her şarkıyı günlerce dinlerim bu yüzden Ozan Çolakoğlu'nun aranjörlüğünü üstlendiği tüm eserleri günlerce dinlerim.

Konserlerin ne zaman başlayacak ve bar programı yapmayı düşünüyor musun? Yakın zamanda, albüm dışında başka bir projen olacak mı?

Şu anda albüm çalışmasından dolayı çok yoğunuz, ilk işimiz albümü tamamlamak konserler ve bar programı ardından gelecek. Detaylı bilgi ve konser takvimimi sosyal medya hesaplarından paylaşacağım. Albüm dışında görüşmelerimizin hala devam ettiği bir film projemiz var, beyazperde'de de seyircilerin karşısına çıkabilirim.