Menü
Yeni Albüm : Ölümsüz Kahramanların Anısına: "ÇANAKKALE; ZAFERİN YÜZÜNCÜ YILI"
04 Haziran 2015 Perşembe - 16:38 GMT
Çanakkale

Gidenlerin geri gelmediği, acının, hasretin, gözyaşının dinmediği bir devrin kahramanıydı onlar... Ölümsüz kahramanlar. İnsanlık tarihinin en büyük zaferi 100 yaşında... Çanakkale şehitleri 100. yılında şiir albümüyle anılıyor!

Hüseyin Avni Danyal, Orhan Kılıç, Kutsi, Uğur Arslan, Gökhan Alkan, Volkan Keskin, Ahmet Yenilmez, Şenol Göka, Orhan Hakalmaz gibi değerli sanatçılar büyük emek, özveri ve eşsiz bir vatan, millet sevgisi ile Çanakkale şiirlerine ve cephede yazılan asker mektuplarına hayat veriyor.

Orhan Hakalmaz, gönül tellerimize dokunan Çanakkale Türküsü'nü seslendiriyor.

Projede sürpriz isimler de yer alıyor!

Yapımcılığını İstanbul Sineması'nın, format ve prodüktörlüğünü Benjamin Kaya'nın üstlendiği, besteleri ve sanat yönetmenliği Sevgi Keskin imzası taşıyan ve birçok önemli ismin sesleriyle hayat bulan "Çanakkale 100. Yıl Şiir Albümü" Eskişehir Valisi Sayın Güngör Azim Tuna'nın önderliğinde Türk Dünyası Vakfı'nın desteğiyle "ölümsüz kahramanlara" 100. yıl hediyesi...

Proje danışmanlığını ise Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Çanakkale İl Müdürü Murat Dereli yürütüyor.

Çanakkale geçilemeyeli 100 yıl oldu...

Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl anısına düzenlenen Türkiye'nin önde gelen sanatçılarının özgün yorumlarıyla, ölümsüz kahramanlara hitaben hazırlanan şiir albümü tarihe iz bırakmayı hedefliyor.

Albümde, Çanakkale hakkında yazılmış efsanevi şiirlerin yanı sıra ölümsüz kahramanların siperlerde yazdığı mektuplar da yer alıyor.