Menü
Röportaj : Gökhan Keser röportajı!
15 Nisan 2015 Çarşamba - 21:36 GMT
Gökhan Keser

Geçtiğimiz aylarda "Bul Beni" isimli maxi single çalışmasını Sony Music etiketiyle müzikseverlerle buluşturan Gökhan Keser, yeni şarkılarını ve yeni projelerini yazarımız Mine Ayman'a anlattı: "Yaptığımız planlamada bir değişiklik olmazsa Nisan ayı içinde yeni klibi çekmek istiyoruz..."

Gökhan Keser

"Bul Beni" adlı maxi single çalışmanın hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve bu projede kimlerle çalıştın?

Yaklaşık 8 ay sürdü. Albüme ilk giren şarkı "İnlerim Allah" oldu. Alper Narman ve Onur Özdemir imzası taşıyor bu şarkı. Düzenlemesini ise Çağrı Telkıvıran yaptı. Daha sonra da "Söylesem Ayıp Olur" isimli şarkıyı aldık. Onun da sözleri Osman Hekimoğlu, müziği ve aranjesi Ender Çabuker'e ait. Geçen sene sadece digital platformlarda yer alan "Hiç Vaktim Yok" şarkımı da ekledik ve ortaya "Bul Beni" maxi single çıktı.

"İnlerim Allah" adlı şarkının sana ulaşma hikayesini anlatır mısın?

Yarışmadan geldikten sonra Alper Narman ve Onur Özdemir ile bir araya geldik ve nasıl bir şarkı istediğimi anlattım onlara. Onlarda beni anladılar ve benim için özel "İnlerim Allah" şarkısını yaptılar.

"İnlerim Allah" şarkısında kurt adama dönüşüyorsun, bu fikir kimin aklına geldi ve yorumlardan memnun musun?

Böyle bir fikir benim de aklımda vardı ama ilk bunu sesli söyleyen klibin yönetmeni Peter Hakan Demir oldu. Klipde de bana yakın arkadaşım Ahmet Dursun'un köpeği Bulut eşlik etti. Yorumlardan memnunum.

Seni Sıla ile tanıdık, yolunuz ilk nasıl kesişmişti? Yaptığınız düet şarkı "Bazen" çok sevildi, yine birlikte projeleriniz olacak mı?

Sıla ile yolumuz ilk albüm projemde kesişti. Sevgili Efe Bahadır'la benim prodüktörlüğümü yaptılar. Albümden önce de uzun bir sure sahnede vokal yaptım kendisine ve sahne daneyimini kazandım. "Bazen" bambaşka bir şarkı. İlk dinlediğim anda bende de büyük etki bırakmıştı. Sıla ile dostluğumuz sonsuza kadar hep devam edecek, benim kıymetlilerimdendir. Ama müzik konusunda başka bir projemiz olur mu şu anda bilemiyorum. Zaman gösterecek.

"Söylesem Ayıp Olur" adlı şarkın kliplenecek mi?  Müzikle ilgili yeni planların neler?

Söylesem Ayıp Olur'a çok yakında klip çekeceğiz. Ekibimle bunun toplantılarına başladık bile. Yaptığımız planlamada bir değişiklik olmazsa Nisan ayı içinde klibi çekmek istiyoruz. Ben son 2 – 3 aydır yeni şarkıları dinlemeye başladım. Eğer içimize sinen bir şarkı bulursak bir single daha kısa süre içerisinde çıkarabilirim.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun?

Elimden geldiğince takip ediyorum. En azından ne yapmışlar diye fikir sahibiyim.

Survivor yarışmasında çok başarılı olmuştun, müzikle ilgili projelerine yoğunlaştığın için yeniden adaya gitmedin ama o günleri ve adayı özlüyor musun? Yarışmayı takip ediyor musun ve favorin var mı?

Çok da özlediğim söylenemez. İyi ki gitmişim. Bunu hep söylüyorum. Ama bir kere benim için yeterli. Programı çok fazla takip edemiyorum. Ama favorilerim Merve Aydın ve Hasan Yalnızoğlu. Her iki isim de finalde olmalı.

Yakın zamanda, albüm dışında başka bir projen olacak mı? 

Çeşitli projeler geliyor ve ekibimle yine değerlendiriyoruz. Benim içinde olmaktan mutluluk duyacağım, içime sinen bir proje olursa neden olmasın...