Menü
Yeni Albüm : Yankı Yılmaz: "İnşallah"
03 Nisan 2015 Cuma - 15:56 GMT
Yankı Yılmaz

Türk pop müziğinin yetenekli genç müzisyenlerinden Yankı Yılmaz, 5 yıl aranın ardından "İnşallah" adını taşıyan 2. stüdyo çalışmasını Nü Müzik etiketiyle yayınladı. Niran Ünsal ve İbrahim Gugu'nun yapımcılığında beğenisine sunulan albümde söz ve müziği Yankı Yılmaz'a ait 14 şarkı yer alıyor. "Portakal", "Keder", "Haram Olsun", "Nasihat", "Yağmur Gözlüm" ve "Aşk Uğruna" gibi ilk albümde yer alan şarkılarda yeni albümün repertuarına eklendi.

Bütün şarkıların söz, müzik, kayıt, mix ve mastering çalışmaları Yankı Yılmaz tarafından "Duyan Record" adını verdiği kendi stüdyosunda hazırlandı.

Hareketli ve enerjik yapısı ile dikkat çeken albümün çıkış şarkısı "Üfle Üfle"nin video klibini Yankı Yılmaz, görüntü yönetmenliğini Sait Ali Erişek yaptı. Görsel açıdan zengin içeriğe sahip klipte, 22 yaşındaki Slovakya'lı ünlü manken Julia eşlik etti.

"Sanatçı olmak adına büyük bir özveri ve disiplin ile çalışıyorum. Daha öğreneceğim çok şey olduğunun farkındayım. Sürekli kendimi geliştirmeye odaklı bir kariyer planım var. Yıllardır sahnede olmanın vermiş olduğu başarı ile emin adımlarla yoluma devam ediyorum." diyen Yankı Yılmaz, 13 yaşında kapıldığı müzik tutkusuna piyano, gitar ve perküsyon çalmayı öğrendi. Müzisyen bir aileden gelmeyen sanatçı, kişisel becerilerini, zamanla bu işin üstadları ile pekiştirerek, İstanbul'un çeşitli mekanlarında sahne aldı.