Menü
Etkinlik Haberleri: Öykü Gürman 24 Mart'ta Jolly Joker İstanbul'da!
23 Mart 2015 Pazartesi - 16:59 GMT
Öykü Gürman

Günümüzün en güçlü kadın vokallerinden Öykü Gürman'ın, 13 şarkıdan oluşan, Pasaj Müzik etiketli 2. solo albümü "Rüya Bitti"nin ilk İstanbul konseri 24 Mart Salı günü saat 21:00'de Jolly Joker sahnesinde gerçekleşecek. Başarılı sahne performansları ile adından sıkça bahsedilen Öykü Gürman, son albümünden şarkıların ağırlıkta olacağı konserde sevilen eski şarkılarını da sevenleri için seslendirecek.

Mete Artun, Berk Gürman (Delice), Bülent Gümüş (Efsane), Utar Artun (KalSenle Kurban), Cem Yıldız'ın (Kınıfır Bed Renk Olur) düzenlemelerini üstlendiği albümün kayıt, mastering, mix çalışmaları Mete Artun tarafından yapıldı.

Geçtiğimiz aylarda yayınlanan "Urfalıyım Ezelden" dizisinde ilk oyunculuk deneyimini başarı ile gerçekleştiren Öykü Gürman, dizide seslendirdiği andan itibaren milyonlar tarafından sevilen söz ve müziği İbrahim Özkan'a ait "Kınıfır Bed Renk Olur" türküsünü albüm repertuarına ekledi.

Öykü Gürman Azeri bir şarkı yorumladı.

Davut Suları'nın "Havalanmış Gönlüm" ve Abdurrahman Kızılay'ın geniş kitleler tarafından tanınan "Altın Hızma" türküsünü yeniden yorumlayan Öykü Gürman, "Kal Sene Kurban" isimli Azeri şarkıyı senfoni eşliğinde kaydetti. "Kal Sene Kurban" isimli Azeri şarkının orkestrasyonunu ve aranjesini, Öykü Gürman'ın gelecekte dünyanın en önemli müzisyenleri arasında yer alacağına inandığı, Berklee College Of Music'i birincilikle bitiren Utar Artun yaptı.

Öykü Gürman "Rüya Bitti" albümünde söz ve müziği kendisinin yazdığı "O Başka" ve "Yağmur Damlası"ı şarkıları dışında, Bülent Gümüş'e ait 6 şarkı ile sözlerini ve düzenlemesini Berk Gürman'ın yaptığı, müziği Felipe Compuzane Lopez'e ait "Delice" isimli Flamenco bir şarkıda seslendirdi.