Menü
Röportaj : Bahar Tuğba röportajı!
19 Şubat 2015 Perşembe - 00:28 GMT
Bahar Tuğba

Bahar Tuğba, Pasaj Müzik etiketiyle sadece dijital müzik platformalarında yayınlanan "Bağ Bozumu" adlı ilk single çalışması ile müzikseverlerle buluştu. Yorumculuğunun yanı sıra besteleriyle de müzik dünyasının içinde uzun süre var olmayı hedefleyen Bahar Tuğba, "Bağ Bozumu"nu ve yeni projelerini yazarımız Mine Ayman'a anlattı...

Müzikle uğraşmaya ne zaman başladın ve single yapma kararını ilk olarak ne zaman aldın?

Liselerarası müzik yarışmalarında başladım. Önce vokalist olarak başlayan müzik hayatım Mavisene grubunu kurmakla devam etti. Yoluma tek başıma çıkma kararımın ardından 30 Ocak 2015 tarihinde Pasaj Müzik etiketiyle söz-müziği bana ait olan "Bağ Bozumu" şarkımla profesyonel müzik hayatıma başlamış oldum.

Tan

"Bağ Bozumu" adlı single çalışmanın hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve bu projede kimlerle çalıştın?

Yaklaşık altı ay kadar süren çalışmalarımda söz - müziği yaptıktan sonra Alen Konakoğlu tarafından mix ve aranjesi yapıldı. Masteringi ise Amerika'da Sage Studio'da Steve Corrao tarafından yapıldı.

"Bağ Bozumu" adlı şarkını ne zaman yazdın ve bir hikayesi var mı? Kendine ait başka şarkıların da var mı?

"Bağ Bozumu" yaklaşık bir yıl önce yazdığım bir şarkı idi. Tabiki bir hikayesi bulunmakta. Herşeyin hızlı geliştiği bu zamanda insanların aşkı da çok hızlı tüketmesi ve insanların ilişkilerde kendilerini anlatmadan anlaşılmak istenmeleri bana ilham verdi ve benim hikayem oldu. "Bağ Bozumu" dışında bir çok söz ve müziğim bulunmakta ayrıca bu bestelerim üzerine bazı sanatçılarla da görüşmelerimiz başlamış bulunmakta. Ben yaptığım tüm besteleri kendime saklamak yerine başka sanatçıların nefeslerinde de hayat bulmalarını istiyorum.

Müzikle ilgilenmeye başladığında ve single projeni hazırlarken tarzından etkilendiğin isimler oldu mu?

Tabi ki güncel şarkıları, besteleri bende takip ediyorum. Eğitimim nedeniyle Türk Sanat Müziği şarkılarından da ilham alıyorum.

"Bağ Bozumu" adlı şarkının klip hikayesini anlatır mısın, kimlerle çalıştın?

Klipte inatla seven genç bir kızı anlatırken klibimdeki dansçılarımda bu duyguyu sergiliyorlar. "Bağ Bozumu" şarkısının klibi Murad Küçük yönetmenliğinde çekildi ve stylingi Umut Eker tarafından yapıldı. Klip çekimleri ise Orion Stiüdyoları'nda 13 saatte tamamlandı.

Bundan sonra sırada bir albüm projesi olacak mı?

Tabi ki. Ben artık başladım ve uzun süreler hem yorumcu hem besteci kişiliğimle var olmayı hedefliyorum.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun? Beğendiğin albümler ve isimler hangileri?

Güncel albümleri alıp dinliyorum, takip etmeye çalışıyorum. Ayrıca Tarkan, Ajda Pekkan, Kayahan, Emel Sayın'ın da yerleri ayrıdır.

Konserlerin ne zaman başlayacak ve bar programı yapmayı düşünüyor musun? Yakın zamanda, albüm dışında başka bir projen olacak mı?

Yeni single çalışmalarım başlamış bulunmakta. Bu süreçte plânladığımız festival ve konser programlarımızda bahar ayı itibariyle başlayacak, www.bahartugba.com adresinden, Facebook Fan Page ve Twitter adresimden etkinliklerle ilgili bilgi sahibi olunabilir.