Menü
Yeni Albüm : 10 Besteci, 80 Eser: "Yüzyılın Şarkıları"
30 Eylül 2014 Salı - 17:11 GMT
İlkay Armen

Değerli Türk Sanat Müziği sanatçılarından İlkay Armen'in "Sensiz Yıllar" ve "Sözler Yetmez" isimli albümlerinden sonra hazırladığı, sevilen bestecilerin en sevilen eserlerinden oluşan 80 eserlik arşiv albüm şimdi Esen Müzik etiketiyle müzik marketlerde!

10 bestecinin, en sevilen eserlerinden oluşan "Yüzyılın Şarkıları" isimli projede; Zeki Müren, Neveser Kökdeş, Selahattin Pınar, Yesari Asım Arsoy, Saadettin Kaynak, Arif Sami Toker, Muzaffer İlkar, Cevdet Çağla, Şekip Ayhan Özışık ve Avni Anıl'ın eserleri yer alıyor.

Albüm kayıtları Metin Özülkü'ye ait Düet müzik stüdyolarında yapıldı. Albümün müzik yönetmenliğini ise Kaan Kurmuş yaptı. Tamamen canlı enstrümanlar ve en son teknoloji stüdyo ekipmanları kullanılarak yapılan bu albüm kayıtları hem içeriği hem de içeriğindeki üsluba uygun yaklaşım ile Türk Sanat Müziğinde bir ilk olacak.

Albüm kapak resimleri Zeynel Abidin tarafından Çırağan sarayında çekildi. Sanatçının tüm tanıtım organizasyonlarını ise Alev Kurmuş üstlendi.

Albüm kayıtlarında, yaylı grubu olarak İstanbul Strings, Klarnetçi Şükrü Kabacı, Tanburi Murat Aydemir, Udi Yıldıran Güz, Kemençeci Furkan Bilgi, Neyzen Eyüp Hamiş gibi ünlü saz sanatçıları sanatçıya eşlik ettiler.

10 Besteci, 80 Eser "Yüzyılın Şarkıları" Esen Müzik Etiketiyle Müzik Marketlerde ve Dijital Platformlarda!