Menü
Röportaj : Hediye: "Olabildiğince kendim olmak istedim..."
10 Eylül 2014 Çarşamba - 16:24 GMT
Hediye

"Çakma Aşk" isimli enerji dolu ve giderli şarkısıyla beğeni toplayan ve ilk albümü "Sildim Adını" ile müzik marketlerde yerini alan Hediye, yazarımız Mine Ayman'a albümünü ve yeni projelerini anlattı: "Olabildiğince kendim olmak istedim ve kimseden etkilenmeden kendi imzamı atacağım bir albüm olması için soyutladım kendimi..."

Tan

Müzikle uğraşmaya ne zaman başladın ve albüm yapma kararını ilk olarak ne zaman aldın?

Çocukluk yıllarımda enstrüman dersleri almaya başladım, aynı zamanda şiirler yazıyor ve şarkı söylüyordum, müzikten hiç kopmadım. Farklı bölümlerde lisans yapmama rağmen içimdeki müzik tutkusu nedeniyle sınavlara girmeye karar verdim ve Sakarya Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler bölümünü kazandım. O yıllarda da keman çalıyor, beste yapıyor ve şarkı söylüyordum. Okul bittikten sonra İstanbul'a gelmeye karar verdim ve bir süre müzik öğretmenliği yaptım. Bu süre içerisinde beste çalışmalarımı hızlandırıp bir albümde toplamayı ve profesyonel müzik hayatına adım atmayı arzuladım.

"Sildim Adını" adlı albümünün hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve albümde kimlerle çalıştın?

Albüm hazırlığım bir yıl sürdü diyebilirim, çalışmalarımızı Db Müzik Stüdyosunda Ödül Erdoğan önderliğinde, birbirinden değerli müzisyen arkadaşlarım Caner Güneysu, Ali Yılmaz, Göksun Çavdar, Gündem Yaylı Grubu ve Birkan Şener eşliğinde gerçekleştirdik.

Albümünün çıkış şarkısı olan "Çakma Aşk" nasıl ortaya çıktı, sana ulaşma hikayesini anlatır mısın?

Bir arkadaşımın, yaşadığı aşktaki hayal kırıklığını bana anlatmasıyla başladı her şey, anlattıklarından etkilendim ve onu teselli etmeye çalışırken "Çakma Aşk" çıktı ortaya.

Albümünü hazırlarken tarzından etkilendiğin isimler oldu mu?

Çok başarılı ve çok severek dinlediğim isimler var elbette ama olabildiğince kendim olmak istedim ve kimseden etkilenmeden kendi imzamı atacağım bir albüm olması için soyutladım kendimi bir müddet her şeyden.

İlk klip "Çakma Aşk" adlı şarkıya çekildi, bundan sonra hangi şarkıları kliplendirmeyi planlıyorsun?

Yavaş yavaş bu sıcak yaz günlerinin sonuna geliyoruz, şimdi tam da sonbahara yakışacak slow ve oldukça duygusal bir şarkıya, albüme de adını veren şarkım "Sildim Adını"ya klip geliyor çok yakında.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun? Beğendiğin albümler ve isimler hangileri?

Bu yıl ilk albüm heyecanını tattığım için dışarıyla fazla ilgilenemedim açıkçası ama "Çak Bi Selam" gayet güzeldi diyebilirim. Bazı şarkılar birbirinin tekrarı gibi olsa da beklenilen iyi işler beklenen başarı düzeyine ulaşıyor. Tabii gönül ister ki daha uluslararası işler yapılsın ve sesimiz dünyaya ulaşsın. Ben bundan sonraki çalışmalarımda sınırlarımı aşmayı ve kalıplardan kurtulmayı hedefliyorum, umarım dileğim gerçek olur diyor ve sevgilerimi sunuyorum.