Menü
Röportaj : Gökhan San: "Hedeflerimi hiçbir zaman sınırlandırmadım..."
14 Ağustos 2014 Perşembe - 21:07 GMT
Gökhan San

Ünlü DJ ve prodüktör Kaan Gökman'la birlikte sürpriz bir single projesine imza atan ve "Benden Olsun" isimli çalışmasıyla beğeni toplayan Gökhan San yazarımız Mine Ayman'a "Benden Olsun" isimli yeni çalışmasını ve projelerini anlattı: "Bir yaz şarkısı çıkarmak için doğru bir şarkı ile doğru zamana ihtiyacımız vardı ve o şarkıyı ve zamanı da bulunca hiç vakit kaybetmeden ortak bir kararla çalışmalarımıza başladık."

Müzikle uğraşmaya ne zaman başladın ve albüm yapma kararını ilk olarak ne zaman aldın?

Kendimi bildim bileli müzik benim ve ailemin içerisindeydi. Biz sanata önem veren bir aileyiz ve bu ruh haliyle ortaokulda müzikle alakalı eğitimler almaya başladım. Daha sonrasında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Lise Çalgı Bölümünü kazandım ve tam olarak bu zamanlarda müzik hayatımın temelini atmış oldum. Bu süreç içerisinde birçok müzik dalında eğitim almaya başladım. Kendime her zaman yakın hissettiğim pop müzik dalında besteler yapmaya başladım. Aynı bölümün üniversitesine geçtiğim zaman yaptığım besteleri dinleyicilerle buluşturma vaktinin geldiğini düşündüm ve albüm çalışmalarına başladım. İki sene boyunca tüm hazırlıklarımı yaptıktan sonra 23 Ekim 2013 yılında "Makyaj" isimli ilk albümümü Arpej Yapım etiketi altında çıkarmış oldum.

Gökhan San

Yeni single çalışman "Benden Olsun"un hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve projede kimlerle çalıştın?

"Benden Olsun" şarkımızın hazırlıkları yaklaşık üç ay sürdü. Güzel bir yaz şarkısı çıkarmaktı hedefimiz ve bu yüzden ekip olarak şarkımızın üzerinde çok fazla durduk. Projenin başında, benimle birlikte Kaan Gökman da var, birlikte feat yaptık. Aranje Kaan Gökman'a, sözler Burak Aziz'e ve müzik ise abim Özkan San'a ait. Şarkının klip yönetmenliğini ise muhteşem Hollywood ekibini bir araya toplayan Hasan Kuyucu çekti.

"Benden Olsun" için Kaan Gökman ile bir araya geldiniz, bu projede birlikte çalışma fikri nasıl ortaya çıktı?

Her şeyden önce bir proje yaparken o ekibin bu projeye inanması gerekir. Biz de öyle yaptık. Kaan Gökman ile önceden tanışıyorduk, kendisi daha önce de albümümde başarılı remixler yaptı ve bu remixler sevildi. Daha sonra birlikte feat yapma kararı aldık. Bir yaz şarkısı çıkarmak için doğru bir şarkı ile doğru zamana ihtiyacımız vardı ve o şarkıyı ve zamanı da bulunca hiç vakit kaybetmeden ortak bir kararla çalışmalarımıza başladık.

"Benden Olsun"un klibi için Amerika'ya gittiniz ve ortaya iddialı bir klip çıktı, klip maceranızın detaylarını anlatır mısın?

Amerika benim için genç yaşta edindiğim ilk deneyimim ilk tecrübem oldu. Ekibimiz son derece disiplinliydi ve Hollywood filmlerinde edindikleri tecrübeleri klibimize yansıttılar. Bunun yanı sıra ekibin çok enerji dolu ve sıcakkanlı olmaları hemen arkadaş olmamızı sağladı. Klip çekimi bir hafta sürdü ve bir hafta boyunca yüzümüzden gülücükler eksik olmadı. Yerimizde hiç durmadığımız gibi her günümüz eğlenceli ve maceralı geçti.

Müzik hayatında bundan sonraki planların ne? Projelerin nasıl devam edecek ve hedefin ne?

Öncelikle şunu söylemeliyim ki hedeflerimi hiçbir zaman sınırlandırmadım ve sınırlandırmayı da düşünmüyorum. Ben ailemden, büyüklerimden ve öğretmenlerimden böyle gördüm. Onları dinlemekle çok şey kazandım. Bundan sonraki planlarıma da, hedeflerime de böyle bakıyorum ve sağlam adımlarla, doğru kişilerle, doğru şarkılarla, doğru zamanlarda müzik yaparak yoluma devam edeceğim.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun? Beğendiğin albümler ve isimler hangileri?

Aslında son zamanlarda çıkan çoğu albümü beğeniyorum. Yapılan tüm albümlere de son derece saygı duyuyorum. Hepsini tek tek dinleme şansımız olmuyor fakat isim vermek gerekirse benim bu konuda favorim Tarkan.

Müzik dünyasında yeni çıkan isimlerin kendini ispatlaması zaman alabiliyor, sen kendini şanslı hissediyor musun? Yeni şarkına gelen tepkiler nasıl?

Sizin de söylediğiniz gibi yeni çıkan isimlerin kendilerini ispatlaması zaman alabiliyor çünkü her şey zamanla gelişir ve ispatlanır. Ben bu yola çıkarken sırtıma sabrımı aldım da çıktım ve her şeyi zamana bıraktım. Elbette kendimi çok şanslı hissediyorum. Kendimi şanslı hissetmem için birçok sebep var. Bunların en başında müziğe sonsuz destek veren ailem, daha sonrasında gördüğüm eğitim, bestecilik yönüm, bu yolun başından beri yanımda olan dostlarım, arkadaşlarım ve müzik tecrübesiyle bana yön veren büyüklerimdir. Dolayısıyla sağlam adımlarla ilerliyorum. Yeni şarkıma da gelen tepkiler hep olumlu yönde. Dinleyenlerin düşüncelerini elimden geldiği kadarıyla sosyal medyadan takip ediyorum. Çok güzel mesajlar geliyor. Bizi dinlemeye devam edin. Gelecekte güzel projeler üretmeye son hızla devam edeceğim, takdir her zaman dinleyenlerindir.