Menü
Etkinlik Haberleri: UNICEF'in Soma projesine destek amaçlı Emre Aydın konseri!
13 Haziran 2014 Cuma - 00:26 GMT
Emre Aydın

Türkiye'de ilk kez Tarabya İngiliz Okulları bünyesinde kurulan UNICEF kulübünün öğrencileri, yıl sonu etkinliği kapsamında Soma'da hayatını kaybeden 301 maden işçisinin ardından yetim kalan çocukların, daha parlak bir geleceğe sahip olması projesine destek için 13 Haziran Cuma günü okul kampüsünde Emre Aydın konseri düzenliyor ve tüm gelirleri UNICEF'in başlatacağı Soma projesine aktarılıyor.

Birleşmiş Milletler yardım fonu veya kısaca UNICEF (United Nations International Childrens Emergency Fund) 1945 yılında Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuklara Acil Yardım Fonu adıyla kurulmuş ve daha sonra 1954 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından çocuk haklarının korunması adına tanıtım ve savunucu çalışmalar yapmak, çocukların temel gereksinimlerinin karşılanmasına yardımcı olmak ve çocukların potansiyellerini eksiksiz biçimde gerçekleştirmek için fırsatlar yaratmak üzere görevlendirilmiştir.

Bu kapsamda UNICEF, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliği ile Soma'daki faciada hayatını kaybedenlerin çocuklarına uzun vadeli psikososyal destek sunmak için bir çalışma başlatıyor. Bu çerçevede çocuklara psikososyal yardımlarda bulunulması için bireysel ve grup terapileri gerçekleştirebilecek ekipler oluşturuluyor.

Tarabya İngiliz Okullarının gerçekleştireceği bu konserden elde edilecek gelirler UNICEF'in Soma projesini desteklemek amacıyla kullanılacak.