Menü
Yeni Klip : Deha Bilimlier'in yeni video klibi: "Alayına İsyan"
29 Mayıs 2014 Perşembe - 18:09 GMT
Deha

Deha Bilimlier geçtiğimiz yıl sektöre sunduğu,"Mutasyon" ismini verdiği albümünün 4. teklisi "Alayına İsyan" için alışılmış dışında bir video klip çalışmasına imza attı. Sözü ve müziği Mert Ekren imzalı "Alayına İsyan" isimli şarkı için bambaşka bir video çalışmasına imza atan Deha Bilimlier, yeni video klibinde Türkiye'de uzun zamandır toplum arasında yer alan tabu ve önyargıları konu aldı.

Müjdat Küpşi yönetmenliğinde, Onur Özışık prodüktörlüğünde ve Bener Hamamcı'nın stil danışmanlığında gerçekleşen çekimlerde sanatçıya yakın arkadaşları Dilara Endican, moda tasarımcısı Emre Erdemoğlu ve oyuncu Yiğit Durdağ'da oyunculuklarıyla eşlik etti.

Deha

Oyuncu Yiğit Durdağ tarafından canlandırılan Hz. İsa'nın uyanış sahneleri ve LGBT bayrağına sarılı iki erkeğin mahkum görüntülerinden oluşan tanıtım görselleri sebebiyle sosyal medyada tepki toplayan videoda bu iki sahne dışında Dilara Endican'ın estetik olduğu sahneler ve ünlü moda tasarımcısı Emre Erdemoğlu'nun Azrail'i canlandırdığı sahnelerin de çok konuşulacağı öngörülüyor.

Dünden bugüne, İnsanoğlunu Kıyamet Günü'ne götürecek sürecin konu olarak ele alındığı videonun Tv ve İnsternet için iki farklı montajı hazırlandı. İnternet üzerinde ilk olarak 02 Haziran 2014 Pazartesi günü yayınlanacak sansürsüz versiyonu için Kudüs'ten özel Sela sesi kaydedildi. Deha Bilimlier ve "Alayına İsyan" 02 Haziran Pazartesi günü ilk kez Netd Müzik'te.