Menü
Yeni Albüm : "YOK ÖYLE KARARLI ŞEYLER"
26 Nisan 2014 Cumartesi - 00:32 GMT
YOK ÖYLE KARARLI ŞEYLER

Indie/alternatif tarzına yerel bir uyarlama getiren "YOK ÖYLE KARARLI ŞEYLER", kendi adını taşıyan ilk profesyonel albümleri ile karşınızda! 2012 yılının Kasım ayında, "II. Be The Band" müzik yarışmasında finale kalan YOK ÖYLE KARARLI ŞEYLER, ilk albümlerini bağımsız müzik platformu "Müzik Hayvanı" desteği ile Şubat 2013 tarihinde çıkarmıştı. Şimdi ise grubun adını taşıyan albümleri ile müzik piyasasının kafasını keyifli bir şekilde fazlasıyla karıştıracak!

Albümü, Serdar Ateşer prodüktörlüğünde Babajım İstanbul Studios&Mastering'de hazırlayan grup, albümün soundunu, "batının iyi taraflarını alan rock müzik yapıyoruz, ama tersi de olabilir..." şeklinde tanımlıyor. "Bir Sherlock Değilsin" şarkısında Akın Eldes gitarıyla gruba eşlik ederken, çıkış şarkısı olan "34"de ise Mor ve Ötesi'nin vokalisti Harun Tekin düeti karşımıza çıkıyor...

YOK ÖYLE KARARLI ŞEYLER

Veysel Cihan Hızar yönetmenliğinde, İstanbul'un farklı bir çok mekanında çekilen "34" klibi ve şarkısı için grup şunları söylüyor: "34; İstanbul'un kaosundan nefret eden kararsız ruhların şehre karşı gizlice memnuniyet beslemesi üzerine kurgulu bir şarkı. Klipte işlenen İstanbul, alışılagelmiş görüntülerden çok, daha telaşe sahnelerden oluşuyor. Geç kalmanın olağan sayıldığı günlük tempoda klip kendi sahnesine geciken grup elemanlarının hikayesini anlatıyor."

Gündelik temalı, mizahi konseptli sözleri ile şarkı üretimine özen gösteren topluluk, davulcularının "Educatedear" konseptiyle de eğlenceli videolar ve şovlar sergiliyor. Şarkılarını resimleştirmeyi tarz edinen YÖKŞ, çizim ve illüstrasyonlardan oluşan t-shirt, şapka gibi çeşitli ürünler ile de dikkatleri üzerine topluyor.

YOK ÖYLE KARARLI ŞEYLER

Erdem Topsakal (vokal/gitar)
Boğaç Soydemir (davul)
Emrah Fıçıcı (elektrik gitar)
Çagrı Özer (klavye/geri vokal)
Ramazan Kırdım (bas)

facebook.com/yokoylekararliseyler
twitter.com/kararliseyler
vimeo.com/yokoylekararliseyler

Yok Öyle Kararlı Şeyler - 34 Video Klip