Menü
Yeni Albüm : Dilek Arman: "Doğum Günü"
08 Nisan 2014 Salı - 14:46 GMT
Dilek Arman

İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümü mezunu olan ve 25 yıldır müzik dünyasında çalışmalarını sürdüren Dilek Arman, "Doğum Günü" adlı ilk albümünde müziğin güçlü isimleriyle bir araya geldi ve çok özel şarkıları seslendirdi. Albümün çıkış şarkısı olan ve video klibi de çekilen "Doğum Günü" Erhan Güleryüz'e, "Seven Aldatmaz" ve "Bebeğim" Eda Pala'ya, "Lanet Olsun" Ayla Çelik'e ve albümün finalinde farklı bir düzenleme ile müzikseverlerin karşısına çıkan efsane şarkı "Ömrümüzün Baharı" ise Erol Sayan'a ait.

İsmail Tunçbilek yönetmenliğinde hazırlanan "Doğum Günü" adlı albümde düzenlemeler Ceyhun Çelikten, Zafer Haznedaroğlu ve Caner Tepecik tarafından yapıldı. Müzikal altyapısında ise; İsmail Tunçbilek, Erdem Sökmen, Erdinç Şenyaylar, Nurhat Şensesli, Gültekin Kacar, Hüsnü Şenlendirici, Bülent Altıntaş, Bülent Ay, Yaşar Akpençe, Kemal Taşpınarlı, Mehmet ve Hamdi Akatay, Furkan Bilge, Timur Aysever, back vokallerde Dilek Arman, Aytaç Doğan, Kemal Taşpınarlı gibi müziğin güçlü isimleri yer aldı.

Dilek Arman'ın, hayata dair gerçek duygularını ve yaşanmışlıklarını aktardığı ve zamansız veda eden sevgiliye atfettiği "Doğum Günü" albümü DNK Müzik ve DMC etiketleri ile tüm müzik marketlerdeki yerini aldı.