Menü
Yeni Albüm : Levent Dörter'den yeni albüm: "Hoşçakal"
07 Nisan 2014 Pazartesi - 19:01 GMT
Levent Dörter

Nisan 2011'de çıkardığı "Aşka Saygımdan" albümü ile yoğun bir dinleyici kitlesine ulaşan ve şarkıları geniş kitlelerce kabul gören Levent Dörter, tam üç yıl sonra ikinci albüm çalışması "Hoşçakal" ile yeniden karşınızda! Hazırlık aşaması on dört ay süren "Hoşçakal" adlı yepyeni Levent Dörter albümü sekiz şarkıdan oluşuyor. Albümün çıkış şarkısı, sözü ve müziği Pınar Çubukçu Özen'e ait olan "Kağıt Kesiği" adlı duygusal şarkı oldu. Muammer Koçak yönetmenliğinde çekilen klipte sanatçıya, başarılı oyuncular Burcu Biricik ve Alican Aytekin eşlik etti.

Levent Dörter'in, ilk albümünde olduğu gibi yine bu albümünde de çok önemli söz yazarı, besteci ve müzisyenler bir araya geldi. Albümde; Murat Dalkılıç, Fettah Can, Cansu Kurtçu, Ebru Elver, Güven Baran ve Pınar Çubukçu Özen'e ait yepyeni şarkılar yer alıyor. Albümün müzik direktörlüğünü ise Serhat Şensesli üstlendi.

Sözü ve müziği Murat Dalkılıç'a ait olan "Hoşçakal", albüme ismini veren şarkı oldu ve 8 Nisan'da dijital platform ve müzik kanallarındaki yerini aldı. Çok yakında bu albüm GNL etiketi ile müzik marketlerdeki yerini alacak.

Levent Dörter - Kağıt Kesiği Video Klip