Menü
Yeni Albüm : Pervane: "Manolya"
14 Şubat 2014 Cuma - 14:21 GMT
Pervane

Türkiye'nin Naciye, Leyla, Hani, Dünya, Total Disguise gibi şarkıları ile tanıdığı ülkemizin önde gelen bestecilerinden Olcayto Ahmet Tuğsuz'un kurucusu olduğu rock grubu PERVANE ile hazırladığı ilk albüm "MANOLYA" AVRUPA MÜZİK markasıyla yayımlanıyor.

Tüm söz ve müziklerin Olcayto Ahmet Tuğsuz'a ait olduğu albümde; 11 şarkı ve 3 şarkının da radyo versiyonları bulunuyor. "Manolya", "Boşa Geçiyor Zaman", "Aklını Başına Al/Aşkını Başına Çal", "Zor Rastlanan Aşk", "Doğsam Yeniden", "Sence Bu mu Yaşamak", "Düş Peşimden", "Yalnızım", "Güneş Doğuyor Bu Gece", "Aldırmam Ben"”, "Ben Bir Yolcuyum", "Manolya radio edit", "Yalnızım radio edit", "Düş Peşimden radio edit".

PERVANE; müzik aşkı ile pervane olmuş üç değişik jenerasyona ait dört müzisyenden oluşan bir grup olma özelliğini taşıyor. Olcayto Ahmet Tuğsuz (Gitar ve Solist), Deniz Tuzcuoğlu (Lead Gitar ve Geri Vokaller), Burak Tozkoparan (Davul) ve Eda Kulakaç (Bas Gitar).

"We love rock'n roll" mesajıyla dinleyicileri selamlayan albümün kayıt, mix ve mastering çalışmaları Piste Rouge Studios'ta tamamlandı.

Pervane

Pervane:

Grup üyelerinden Eda Kulakaç ve Burak Tozkoparan, Olcayto Ahmet Tuğsuz ve Deniz Tuzcuoğlu'nun Jüri Üyesi olarak görev yaptıkları Vodafone Liselerarası Müzik Yarışması'nda yarışmacı olarak dikkatlerini çeken ve gruba davet ettikleri iki genç isim. Eda Kulakaç, Vodafone Liselerarası Müzik Yarışması'nda 2012, Burak Tozkoparan ise 2011 yılının en iyi enstrüman ödüllerini kazanan iki yetenek.

Müzikseverler ve bilhassa rock severler Deniz Tuzcuoğlu'nu birçok dizi müziğinin bestecisi olması yanında ağırlıklı olarak ünlü Rock Grubu 4X4'ün solisti olarak tanıyorlar. Deniz Tuzcuoğlu bu projede kendi grubunda ikinci planda bıraktığı gitaristliği ile dikkat çekecek.

PERVANE'nin sahne repertuvarı ağırlıklı olarak Olcayto Ahmet Tuğsuz bestelerinden oluşmakla beraber Rolling Stones, Beatles, Jimi Hendrix, Steppenwolf, Shocking Blues gibi 60'lı yılların ünlü rock gruplarının cover parçalarını da seslendiriyorlar.

2013 kışında İstanbul Jazz Center, Sahne Beşiktaş, Monc Live, Mojo Live, Urban Bug Lounge gibi rock kulüplerinde ve Vodafone Liselerarası Müzik Yarışması Elemeleri ve Finali'nde sahne alan PERVANE, yeni albümleri ile rock sevenlerin karşısında.

www.pervaneyiz.com