Menü
Yeni Albüm : Kıraç: "Çık Hayatımdan"
11 Şubat 2014 Salı - 15:14 GMT
Kıraç

Kıraç üç yıl aradan sonra 11 şarkıdan oluşan "Çık Hayatımdan" isimli 10. albümünü tamamladı. TMC etiketiyle raflardaki yerini alan albüme adını veren "Çık Hayatımdan"ın söz ve bestesi Kıraç'a ait. Davul hariç tüm enstrümanlarda sanatçı tarafından çalındı. "Mecnundan Öte", "Saklı Gülüş", "Kalbin Tek Arkadaşı" şarkılarının sözleri ile "Fistan" ve "Beddua" adlı şarkıların söz ve besteleri Aysuda Ülkü Zeren'e ait. Namık Naghdaliyev, Ender Doğan, Edip Emre, Sevil Nizamoğulları, Akın Bazin ve Murat Henoğlu; Kıraç'ın yeni albümünde birlikte çalıştığı diğer müzisyenler...

Kıraç, "Dinleyenlerim beni belki bu kadar öfkeli görmediler hiç... Kötülere karşı dünyanın bütün iyi insanlarının daha sert tepkiler vermesini istediğim için böyle bir şarkı yaptım. "Çık Hayatımdan" şarkısı ile dünyadaki bütün kötü insanlara ve kötülüklere öfkemi dile getiriyorum. Çocuklarımıza bırakacağımız dünya düzeni ile ilgili endişelerimi anlatmaya çalışıyorum. Her şeye rağmen, hepimizin koro halinde "Hayat güzeldir." diye haykırmasını diliyorum. Ben bu haykırışın en güçlü seslerinden biri olmaya hazırım." diyor.

Sanatçının Garbiyeli adlı stüdyosunda kaydedilen yeni albümdeki "Mecnundan Öte", "Saklı Gülüş", "Kalbin Tek Arkadaşı" şarkılarının sözleri ile "Fistan" ve "Beddua" adlı şarkıların söz ve besteleri Aysuda Ülkü Zeren'e ait. Namık Naghdaliyev, Ender Doğan, Edip Emre, Sevil Nizamoğulları, Akın Bazin ve Murat Henoğlu; Kıraç'ın yeni albümünde birlikte çalıştığı diğer müzisyenler... Kıraç, albümde ayrıca, Modern Folk Üçlüsü tarafından 1978 yılında seslendirilen "Bombilibom" adlı anonim şarkıya ve single şarkısı "Beddua"ya da yer verdi.

Kıraç - Çık Hayatımdan Video Klip

Çık Hayatımdan
Söz & Müzik: Kıraç
Dünya
Söz: Murat Henoğlu Müzik: Akın Bazin
Fistan
Söz & Müzik: Aysuda Ülkü Zeren
Kalbin Tek Arkadaşı
Söz: Aysuda Ülkü Zeren Müzik: H.Ender Doğan
Mecnundan Öte
Söz: Aysuda Ülkü Zeren Müzik: Namık Naghdaliyev
Bana Yolla
Söz: Edip Emre Müzik: Namık Naghdaliyev
Saklı Gülüş
Söz: Aysuda Ülkü Zeren Müzik: Namık Naghdaliyev
Sevgili
Söz: Sevil Nizamoğulları Müzik: Namık Naghdaliyev
Bombili
Söz & Müzik: Anonim
Beddua
Söz & Müzik: Aysuda Ülkü Zeren
Kalbin Tek Arkadaşı (Akustik)