Menü
Yeni Klip : Su Soley: "DENGESİZİM"
09 Şubat 2014 Pazar - 23:13 GMT
Su Soley

Profesyonel müzik hayatına 2000 yılında başlayan, İstanbul Gelişim Orkestrası ile çalışmasının ardından hem Ajda Pekkan, Teoman ve Yalın'a vokal yapıp, hem de kendi orkestrasıyla birlikte özel gecelerde sahne alan Su Soley, "Dengesizim"” isimli ilk single çalışmasını müzikseverlerin beğenisine sundu...

Su Soley, "Dengesizim" isimli ilk single çalışmasının video klibini, geçtiğimiz günlerde çekti.

Söz ve müziği Su Soley'e ait şarkının klibinde, 90'lara, 80'lere, 70'lere, 40'lara, ve hatta Adem ile Havva'ya kadar giderek, dengesizlik psikolojisinin aslında her dönemde yaşanan bir ruh hali olduğu anlatılıyor.

Yönetmenliğini Murat Onbul'un yaptığı klibin görüntü yönetmenlini ise Şevki Es üstlendi. Klipte Su Soley'e Koreograf Djamel Fellouhe yönetimindeki dasçıların yanı sıra oyuncu Ayhan Aktaş, deneyimli gitarist Murat Pazar ve şarkının Aranjörü Volkan Asyalı'da eşlik etti. Çekimleri yaklaşık 25 saat süren ve 35 kişilik bir ekip ile gerçekleştirilen klip, dinamik enerjisi ve moda tasarımcısı Selin Baltacıoğlu tarafından hazırlanan birbirinden renkli dönemsel stylig'leri ile izleyiciye adeta  zamanda yolculuk yaptırıyor. Klipteki diğer dikkat çekici unsurlar ise dönemi ustalıkla yansıtan ve tasarımı İlker Yavrutürk'e ait olan saç stilleri ile onu ustalıkla tamamlayan ve Seçkin Sunguç tarafından gerçekleştirilen makyaj tasarımları.

Müzik dünyasında uzun zamandır var olan ama ilk kez bir single çalışmayla müzikseverlerin karşısına çıkan Su Soley klibin hikayesini anlatırken şöyle dedi; "Eğlenceli ve dinamik bir şeyler yapmak istedik, insanlara iyi gelecek bir şeyler; bazen estetiğiyle, bazen komedisiyle, bazen ritmiyle. Bunu yaparken, belli dönemlerin temel karakteristik ayrıntılarından faydalandık. Yansıtmaya çalıştığımız dönemleri hissetmeye çalıştık. Hepsi farklı psikolojiler. Klipteki tek drama, söylediğim şeyleri diğer dönemlerde tiye alarak söylerken, günümüz performansında ciddiye alarak söylediğim sahnelerde ortaya çıkıyor. Klipte bir şekilde emeği geçen herkesin de uğuruna inanıyorum. Her anında çok eğlendik ve şimdi oturduk keyifle izliyoruz. Sen, ben ve bizim gibiler için..."

Su Soley - Dengesizim Video Klip