Menü
Yeni Single : GECE'den yeni albüm habercisi: "Yanımda Kal"
20 Aralık 2013 Cuma - 15:30 GMT
Gece

Vokalde Can Baydar, gitarda Erdem Başer, davulda Eren Çilalioğlu ve bas gitarda Gökçe Balaban'dan oluşan GECE, yaklaşık iki yıl süren sessizliğini bozuyor. 2011 yılında yayımladıkları ve kendi adlarını taşıyan "GECE" albümüyle Türk rock müziğinde kendisine hatrı sayılır bir yer edinen grup; "Gamsız" , "Ben Öldüm", "Yarım", "Bana Bir Şarkı Söyle" video kliplerini birbiri ardına yayımlamış ve dinleyicilerden tam not almıştı...

Bu yıl Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı en büyük spor turnuvalarından biri olan FIFA U-20 Dünya Kupası'nın resmi şarkısını hazırlaması için seçilen GECE, hazırladığı "Yıldızlar Buradan Yükseliyor" şarkısıyla Türkiye'yi başarıyla temsil etti. GECE, 2014 yılı başında yayımlamayı planladığı yeni albümü öncesinde "Yanımda Kal" şarkısıyla radyolar ve yasal dijital müzik platformları aracılığıyla müzikseverlerle buluştu.

"Yanımda Kal" şarkısı ile uzun süren sessizliğini bozan GECE, müzikseverlerle buluştuğu ilk gün iTunes Türkiye top 10 listesine 3. sıradan giriş yaptı.

Sözü ve müziği GECE'nin solisti Can Baydar imzası taşıyan "Yanımda Kal" şarkısının düzenlemesi yine gruba ait. Bugüne kadar Sıla'yla birlikte yaptıkları projelerle adından sıkça söz ettiren Efe Bahadır; grubun 2011 yılında yayımladığı ve büyük ses getiren "Ben Öldüm" şarkısına yaptığı düzenlemeyle ilk defa bir rock projesinde yer almıştı. Efe Bahadır bu kez de hem albümün produktörü olarak hem de "Yanımda Kal" şarkısının akustik gitarlarını çalarak albümde GECE grubuna eşlik ediyor.