Menü
Yeni Klip : "darmaduman"ın ilk video klibi "YÜREK"
11 Kasım 2013 Pazartesi - 16:39 GMT
Duman

Türk Rock Müziği'nin sadık bir dinleyici kitlesine sahip efsane gruplarından DUMAN, 4 yıl aradan sonra , 13 yeni şarkıdan oluşan yeni stüdyo albümü "darmaduman"ı Eylül ayında Pasaj Müzik etiketiyle yayınlandı. Yayınlandığı haftadan itibaren müzik listelerinin zirvesine yerleşen albümün ilk video klibi "Yürek" şarkısına çekildi. Dikkat çekici projeleriyle bilenen BERKUN OYA yönetmenliğinde kısa film tadında çekilen klibin görüntü yönetmenliğini de birçok ödülün sahibi Barış Özbiçer üstlendi.

Kaan Tangöze (vokal/gitar), Batuhan Mutlugil (gitar), Ari Barokas (bas) ve Cengiz Baysal’dan (davul) oluşan Duman, bugüne kadar beş stüdyo albümü, iki konser albümü ve DVD’sini müzikseverlerin beğenisine sundu.

Prodüktörlüğünü Duman'ın üstlendiği, "darmaduman" albümü Mart 2013'te İrlanda'da Grouse Lodge Recording Studios'da bir ayda kaydedildi. Grubun tüm üyelerine ait beste ve sözlerin bulunduğu albümde, cover parça bulunmuyor.

"EYVALLAH" parçası ile birlikte toplumsal olaylara ithafen etkileyici yeni besteler...

2013 yılının ilkbaharında yayımlanması planlanan albüm, ülkemizde yaşayanan olaylar nedeniyle erteleyerek "darmaduman" albümünde yer alan "Eyvallah" parçasını Gezi olayları neticesinde internet üzerinden yayınlandı. Şarkı bir anda milyonlar tarafından paylaşılarak adeta direnişin marşı haline gelerek hafızalara kazındı. Albümde "Eyvallah" gibi toplumsal olaylara atıfta bulunan "Gözleri Kanlı", "Sınana Sınana", "Köpekler" gibi parçalar dikkat çekiyor. "Kolay Değildir" gibi ağıt havasındaki türkünün yanısıra, "Seviyorsan İnanıyorsan", "Öyle Dertli" gibi etkileyici şarkılar da dinleyiciyle buluşuyor.

Duman - Yürek Video Klip