Menü
Yeni Klip : Mirkelam'dan yeni albüme ilk klip: "Kırık Gitarlarla"
11 Kasım 2013 Pazartesi - 15:48 GMT
Mirkelam

Türk Pop Müziği'nin başarılı ismi Mirkelam, geçtiğimiz Ağustos ayında Sony Music etiketiyle yayımladığı "Denizin Arka Yüzü" albümünün ilk video klibi için kamera karşısına geçti. Albümdeki tüm şarkılarda olduğu gibi sözü ve müziği Mirkelam imzası taşıyan, albümün öne çıkan şarkılarından "Kırık Gitarlarla" şarkısına çekilen klibin yönetmen koltuğunda Gürcan Keltek oturuyor.

İstanbul'un Cağaloğlu semtinde bulunan ve 1755 yılında inşa edilen Nuruosmaniye Kütüphanesi'nin tarihi atmosferinde çekilen klibin görüntü yönetmenliğini Ergin Öztürk üstlenirken, çalışmanın sanat yönetmenliğini ise Yiğit Daldikler yaptı. Yaklaşık 35 kişilik bir ekiple, 16 saatte çekimleri tamamlanan klibin yapımcılığını Retro Production üstlendi. Yedi kişilik oyuncu kadrosunun da Mirkelam'a eşlik ettiği "Kırık Gitarlarla" klibinin senaryosu, yönetmen Gürcan Keltek ve Mirkelam'ın ortak imzasını taşıyor. Klipte, zamansız ve mekansız bir yerde; insanların "İstikbal-i Hatıra" adlı bir merkezde zihinlerine hatıra yükletmeleri ekranlara yansıyor.

"Denizin Arka Yüzü" albümü yayımlanmadan kısa bir süre önce albüme dair ipuçlarını müzikseverlerle paylaşan Mirkelam, "Kırık Gitarlarla" şarkısının teaser'ını resmi Facebook sayfası üzerinden hayranlarıyla paylaşmış ve büyük beğeni toplamıştı.

Mirkelam - Kırık Gitarlarla Video Klip