Menü
Yeni Albüm : Müzik piyasasında yeni bir "DOST": BAHADIR
08 Kasım 2013 Cuma - 12:46 GMT
Bahadır

Modern pop-rock müziğin yeni temsilcilerinden BAHADIR, "Dost" adlı albümüyle müzikseverlerle buluşuyor. Mevlana'nın sözlerini bir araya getirerek oluşturduğu şarkılarından "Dost" ve "Aldırma" müziğin evrenselliğini kanıtlıyor. Albüme adını veren şarkı "DOST" ve Helena'nın düzenlemeleri Babutsa grubundan "Soner Tursoy" tarafından yapıldı. Ayrıca kayıtlar Türkiye ve İngiltere'de alındı.

Albümdeki diğer 3 şarkının (Aldırma, Vur ve Gitme Zamanı) düzenlemeleri Bahadır'a ait olup, bu şarkıların kayıtları Amerika'nın en iyi stüdyolardan StudioPros'ta gerçekleştirildi. Albümdeki ilk klip "Aldırma" isimli parçaya İsveç'te çekildi. Klibi çeken yönetmen ise MTV, SONY gibi firmalarda çalışan deneyimli yönetmen "Rene U Valdes".

Albüm Türkola Müzik yapımdan çıktı ve Neşe Demirkat prodüktörlüğü üstleniyor.

Bahadır - Aldırma Video Klip

İdealist bir müzisyen: "BAHADIR"

Müzik hayatı Ankara'da Hacettepe Universitesi Sosyal Hizmetler bölümünü okurken başladı ve böylelikle müzik hayatının tam merkezinde oldu. Ankara'da uzun yıllar sahne aldı ve birçok büyük isimle çalıştı.

2005 yılında İngiltere'ye yerleşerek "Evsiz Gençler" üzerine başarı getiren bir film projesinde yer aldı. En güzel bestelerini bu dönemlerde oluşturdu.

Avrupa Komisyonu tarafından yürütülen Avrupa projeleri kapsamında projeler yazan Bahadır, birçok Türk genci yurtdışına yollayarak onların eğitim ve iş deneyimi fırsatlarını sağladı.

Ayrıca eğitim hayatını yüksek lisanla devam ettiren Bahadır, 2008 yılında Göteborg Üniversitesi'nde Sosyal hizmet ve İnsan Hakları bölümünü burslu ve ödüllü olarak tamamladı. Türkiye'deki evsizler üzerine bir kitabı yayınlandı.

Gittiği her yerde müziği de yanında götüren Bahadır, müzik kariyerini albümle pekiştirdi. İngilizce ve Türkçe iki albüm yaptı. Albümlerinde Amerika, Kanada, Isveç, Ingiltere ve Türk müzisyenler ile çalıştı.

İsveç'te 2 yıl önce düzenlenen ulusal bir müzik yarışmasına yarı Türkçe ve yarı ingilizce Kara Sevda - Never Apart isimli şarkıyla katıldı. Yarışmayla hızlı bir ivme yakalayan Bahadır, geniş kitlelere ulaşarak en son Rafet El Roman ile İskandinavya turnesine katıldı.

Yürek konulan her işin başarıya ulaşacağına inanan Bahadır sevenlerine şöyle diyor: "Türkiye müziğinin dünyaya bir gün açılacağına yürekten inanıyorum ve her zaman daha iyilerini, kalıcı eserler üretme peşindeyim. Hayallerin sınırı yoktur ve yapılan her işte en iyisini yapabilmek beceri demektir. Dünyanın her tarafinda karşilaştığım insanların yaşadıklarının şarkılarımda büyük etkisi var. Yani sizler sayesinde sizlerleyim."