Menü
Yeni Albüm : Ayhan Günyıl: "Rengarenk"(Colourful)
19 Nisan 2013 Cuma - 09:54 GMT
Ayhan Günyıl

Türkiye'nin önde gelen isimlerine sahne çalışmalarında ve albüm kayıtlarında gitarıyla eşlik eden, Tarkan, Sezen Aksu, Nilüfer, Yaşar, İzel, Zerrin Özer, Ajda Pekkan gibi isimlerin olduğu sayısız albüm de müziğini en iyi şekilde konuşturan, bir çok konser veren Ayhan Günyıl kendi müzik kalitesi ile harmanladığı üçüncü solo albümü "RENGARENK" ile müzik marketlerde yerini alıyor...

Ayhan GÜNYIL'ın "Rengarenk" adını verdiği yeni albümünde on bir şarkı yer alıyor. Ünlü besteci Selami Şahin'in üç şarkısının bulunduğu albüm de Yaşar "Gitme Sana Muhtacım", Öykü Gürman "Kasımpaşalıyım" isimli şarkıları seslendiriyor ve yine bir Selami Şahin bestesi olan "Sen Özelsin"de gitar tınısını farklı tarzlardaki düzenlemeleriyle öne çıkartıyor Ayhan Günyıl.

"Rengarenk" isimli albümüyle bu kez farklı bir konseptle dinleyici ile buluşacak olan Ayhan Günyıl; Yaşar, Serkan Çağrı, Öykü Gürman, Mine Geçili, Ata Erdoğrul ile enstrümantal şarkıların dışında muhteşem düetler olduğunu, Volkan Öktem, Alp Ersönmez, Nurhat Şensesli, Eylem Pelit, Serhat Ersöz, Mehmet Akatay, Burç Şensesli, Fahri Karaduman, Berk Kula, Gürkan Karaman, Umut Hoşgör gibi Türkiye'nin en önde gelen müzisyenlerinin yer aldığını belirtti.

Sevenlerinden ve dinleyicilerinden konsept olarak tam not alacağını belirten sanatçı, ilk video klip çalışmasını da Yaşar ile düet gerçekleştirdiği "Gitme Sana Muhtacım" adlı şarkıya çekecek.

Günyıl bu defa ilk kez enstrümantal olan diğer şarkılarında bizzat kendi sesine rastlayacağımızı ve bunun dinleyicilerine büyük bir sürpriz olacağını söyledi.

Ayhan Günyıl'ın "Rengarenk"(Colourful) adını verdiği yeni albümü, kendi yapım firması olan "MA PRODUCTION" müzik etiketi ve farkı ile 25 Nisan'da müzik marketlerde...