Menü
Yeni Albüm : Felsefeden doğan müzikle "Miya" karşınızda!
18 Nisan 2013 Perşembe - 16:16 GMT
Miya

Yıllardır yeni yeteneklere yaptığı yatırımlarla müzik sektöründe farklı bir misyon edinen Sony Music'ten yepyeni bir sanatçı ve albüm... "UZAKLAŞMALIYIM" albümü ile müzik sektörüne yeni bir soluk: "MİYA"... Japonca'da hep iyiye hep güzele giden, Arapça'da yüzde yüz anlamınına gelen MİYA'yı yaşam felsefesi haline getiren ve müzik sektöründe dinleyicilerin karşısına bu felsefeyle hazırladığı albümle merhaba demek isteyen MİYA, "Uzaklaşmalıyım" albümüyle müzikseverlerin karşısına çıktı.

Sony Music etiketiyle müzik marketlerdeki yerini alan albüm, Murat Matthew Erdem ve MİYA produktörlüğünde hazırlandı. MİYA albümü, müzik marketlerdeki yerini almadan önce sözü ve müziği MiYA imzası taşıyan çıkış şarkısı "Uzaklaşmalıyım"ı dijital müzik platformları ve radyolar aracılığıyla müzik severlerin beğenisine sundu.

1,5 yılı aşkın bir çalışma sürecinin sonunda hazırlanan "Uzaklaşmalıyım" albümünde yer alan 10 şarkının da söz ve müziği MİYA imzası taşırken, 9 şarkının düzenlemesi, albümün mix ve masteringini de yapan yıllardır Tarkan ile yaptığı çalışmalardan tanıdığımız Murat Matthew Erdem'e, "Büyüme" şarkısının düzenlemesi ise Gürsel Çelik'e ait.

Albüm kartonetinde bulunan ve parçalara hayat veren çizimler ise ünlü çizer Ergün Gündüz'e ait.

"Uzaklaşmalıyım" albümünde Özkan Uğur'un desteğinin yanında; değerli müzisyenler Nurkan Renda, Alp Ersönmez, Volkan Öktem, Gürsel Çelik ve Şinasi Celayiroğlu da enstrümanlarıyla katkıda bulunuyor. Genel olarak toplumsal temalardan oluşan sözler içeren "Uzaklaşmalıyım" albümünde MİYA, müziğiyle, içinde yaşadığımız dünyayı sorgulamanın yanı sıra, genel olarak pozitife, iyiye, doğruya doğru bir arayış içinde...

Kelimelerin, melodiler ve doğru seslerle birleşiminin dünya üzerindeki en etkili ve zararsız iletişim gücü olduğuna inanan ve sevgi, aşk ve müziğin dünyayı iyileştirebileceğini savunan Miya, bu değerleri müziğinde yeniden tanımlıyor.