Menü
Röportaj : "Cover şarkılar benim uğurumdur..."
30 Aralık 2012 Pazar - 16:31 GMT
Ebru Polat

Üç şarkıdan oluşan "Kaçın Kurasıyım" isimli maxi single çalışması ve yeniden yorumladığı "Hani Dünya Tatlısı" coverıyla beğeni toplayan Ebru Polat, müzikal çalışmalarını ve yeni projelerini yazarımız Mine Ayman'a anlattı: "Cover şarkılar benim uğurumdur. Hangi albümüme cover şarkı yapsam mutlaka tutuyor ve seviliyor o albüm..."

"Kaçın Kurasıyım" adlı maxi single çalışmanın hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve albümde kimlerle çalıştın?

Üç şarkı yaklaşık beş ayımızı aldı diyebilirim. Albümde mekanı cennet olsun, Aysel Gürel'e ait Hani Dünya Tatlısı adlı şarkımız var. Bilindiği gibi daha önce Zerrin Özer seslendirmişti, yıllar sonra bu şarkıyı okumak beni çok heyecanlandırdı. Diğer iki şarkımız da sevgili Osman Kasap'a ait. Aranjeleri ise çok başarılı bulduğum aranjör dostum Caner Tepecik yaptı.

Yeni kliplenen "Hani Dünya Tatlısı" adlı şarkıyı okuma fikri nasıl ortaya çıktı?

Ben küçükken hangi şarkıları seviyorsam hep o şarkıları cover yaptım, bu konuda çok zevkli olduğumu düşünüyorum ve kariyerimde bana hep başarı getirdiler. Henüz yeni kliplenmesine rağmen "Hani Dünya Tatlısı" adlı şarkımın klibi youtube'da 300 bin izlenmeye yaklaştı.

"Seni Yerler" ve "Seni Aldattım" adlı cover şarkılar ile çok büyük başarı yakalamıştın, şu günlerde "Hani Dünya Tatlısı" ile bu başarı devam ediyor, cover şarkılar bundan sonra ki albümlerinde de olacak mı?

Cover şarkılar benim uğurumdur. Hangi albümüme cover şarkı yapsam mutlaka tutuyor ve seviliyor o albüm. İnsanlar da bende cover şarkıları çok benimsediler ve sevdiler. Bu yüzden her albümde olmaya devam edecek.

"Hani Dünya Tatlısı" adlı şarkından sonra son çalışmanda yer alan başka bir şarkı daha kliplenecek mi?

Hiç durmak yok, bir ay içinde "Hala Büyümemişsin" adlı şarkıma da klip gelecek.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun? Beğendiğin albümler ve isimler hangileri?

Bu ara çok albüm çıktı, daha çıkmadan çok övüldüler fakat çıktıktan sonra hiç de umduğumuz gibi olmadılar, beğeni az! Ben en son, "Orhan Gencebay ile Bir Ömür" albümünü aldım ve çok beğendim.

Eurovision şarkı yarışması hakkında ne düşünüyorsun ve bu sene katılmayacak olmamızı nasıl değerlendiriyorsun?

İsabet olmuş katılmamamız. O yarışma bana çok samimi gelmiyor, komşular arası birbirini destekleme amaçlı oylama yapılan ve gerçeği yansıtmayan bir yarışma olduğunu düşünüyorum. Hakkımız yeniliyordu sürekli.

Barış elçisi olmak istediğinle ilgili haberler çıktı, bu konuyla ilgili bir gelişme var mı?

Evet, Dışişleri Bakanlığı'na bir mail attım çünkü barış elçisi olmayı çok istiyorum. Bu görevi yıllardır Muazzez Ersoy yapıyor, kendisini de sanatçı kişiliğini de çok sever ve beğenirim. Eğer bana bu görev verilirse, daha çok vakit ayırıp canla başla çalışmak isterim.

Yakın zamanda, albümün ve konserlerin dışında başka bir projen olacak mı?

Bu zamana kadar albüm ve konser haricinde hiç bir proje düşünmedim ama artık program sunmayı düşünmeye başladım. Bir program yaparsam, çok da keyifli olacağını düşünüyorum.