Menü
Etkinlik Haberleri: RASHİT 12 Aralık'ta Ghetto'da!
10 Aralık 2012 Pazartesi - 13:34 GMT
Rashit

1999'da yayımlanan ilk stüdyo albümleri "Telaşa Mahal Yok"tan bugüne kadar hem Türkiye'deki şehir müziğinin oluşması ve gelişmesinde büyük bir rol oynayan, hem de eleştirmenlerden tam not alan Rashit, merakla beklenen yeni albümleri "İnsan Neslinin Sonu"nun tanıtımı için Ghetto'da! Grup, Nazan Öncel ve Göksel gibi önemli isimlerin de konuk olduğu albümde, post-punk, new wave, post rock ve indie gibi Batı soundları ile Balkan ve Asya müziklerini şaşırtıcı bir uyumla biraraya getiriyor.

Grup, Ghetto'daki konserlerinde hem 2013'ün Ocak ayında yayımlanacak olan "İnsan Neslinin Sonu"nda yer alan "Hep Yokluğa", "Savaş Boyaları", "Kancalar" ve "İki Gölge" gibi yeni şarkılarını ilk kez sürpriz konuklarıyla müzikseverlere canlı olarak tanıtacak; hem de sevilen Rashit klasiklerini bir kez daha çalacak.

Rashit'den önce yeni dönem indie sahnesinin önemli gruplarından The Away Days sahne alacak. Gecede punk-garage, post-punk, new wave setleriyle Naim Dilmener ve Murat Beşer DJ setin başında olacaklar.