Menü
Yeni Single : ESMA ER: "NO:2"
28 Kasım 2012 Çarşamba - 23:07 GMT
Esma Er

Popüler müziğin kaliteli seslerinden Esma Er, farkını ortaya koyuyor. 3 yıl aranın ardından yorumcu kimliğini ön plana çıkaran Esma Er'in yeni çalışması "No:2" DMC etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sunulacak. Yılın en sevilen çalışmalarından birine imza atmaya hazırlanan Esma Er, eski bir Sezen Aksu hiti "Hayır" ile söz müziği Murat Güneş'e ait "Soru İşaretleri" şarkılarını yorumladı.

Elektro - akustik, yarı pop yarı klasik bir soundun kullanıldığı Esma Er'in albümünde, ikisi akustik ve hareketli versiyon olmak üzere toplam 4 şarkının yer aldı. Aranjör olarak Erdem Yörük, Aytuğ Yargıç, Erdinç Erdoğdu, David Şaboy gibi işinin ehli isimlerin bulunduğu albümün mikslerini Murat Bulut, Serhat Karadağ, Özgür Yurdoğlu, masteringini Levent Demirbaş yaptı.

Hem Prodüktör Oldu, Hem de Moda Editörü!

Modayı yakından takip eden, yurtdışında ve yurtiçinde yapılan defileleri izleyen Esma Er, fotoğraf ve klip çekimlerinde kendi moda editörlüğünü üstlenerek, bu konuda ne kadar başarılı ve yetenekli olduğu gösterdi. İmaj fotoğraflarını ünlü moda fotoğrafçısı Emre Ünal çektiği albümün prodüktörlüğünü de genç sanatçı yaptı.

"Kimi Kimi" şarkısıyla büyük beğeni toplayan, yayınlandığı zaman listelerin zirvesine yerleşen Esma Er aynı başarıyı tekrarlayacak yepyeni çalışması için "Epey emek ve çabanın sonunda içime sinen, yorumcu kimliğimi sergilediğim bir çalışma ortaya çıktı. Sezen Aksu'nun bu hit şarkısını okumak ve kendisinin takdirini almaktan dolayı son derece mutluyum" dedi.

Albümün çıkış şarkısı söz ve bestesi Murat Güneş'e ait "Soru İşaretleri" adlı şarkıya Murad Küçük yönetmenliğinde Bahçeşehir'de klip çekildi. Son derece sıcak ve doğal sahnelerin yer aldığı klipte biten bir ayrılık hikayesi, acı ve tatlı anılar eşliğinde film tadında anlatıldı. 20 saat süren çekimlerde Esma Er'e yabancı model Jose Carlos Iglesias eşlik etti.