Menü
Yeni Albüm : PORTECHO'nun üçüncü albümü "Motherboy"
18 Ekim 2012 Perşembe - 21:35 GMT
PORTECHO

Deniz Cuylan ve Tan Tunçağ birlikteliğinden oluşan PORTECHO'nun üçüncü albümü "Motherboy", Babajim Records tarafından 16 Ekim'de yayımlandı. 2005 yılında Deniz Cuylan ve Tan Tunçağ birlikteliğiyle kurulan PORTECHO, 2006'da yayımlanan ilk albümleri "Undertone" ile İstanbul kulüplerinde büyük bir ilgi ve heyecan yarattı. Enerjik ritimleri, sıcak gitar melodileri üzerine hipnotize eden İngilizce vokalleri, sahnedeki enerjileri ve incecik kravatlarıyla tanıdığımız grup 2009'da yayımlanan ikinci albümleri "Studio Plastico" ile, öncülük ettikleri tarzın sınırlarını zorlamaktan kaçınmayacaklarını ortaya koydu.

Avrupa ve Amerika'da önemli mekanlarda verdikleri konserlerin ardından The New York Times gazetesinin "hızla yükselen, geleceği parlak grup" olarak nitelendirdiği PORTECHO, "Motherboy" adını verdikleri üçüncü ve yepyeni albümleri için büyük bir atılım gerçekleştiriyor. Grup bu albümde kendine has unsurları daha karanlık ve organik olarak yeniden işliyor. Kayıtları New York'ta gerçekleştirilen "Motherboy" albümünde analog synthesizerlar seçildi ve canlı olarak çalındı. Daha fazla retro ve funk ritimler duyacağınız "Motherboy" albümünde kullanılan efektler ve şarkı sözleri sofistike ve katmanlı öğeler barındırıyor. PORTECHO, bir taraftan indie/elektronica'nın geçmişine göz kırparken, diğer yandan kendini yeniden yaratarak geleceğe korkusuz bir adım atıyor.

Babajim Records etiketiyle 16 Ekim'de müzik marketlerdeki yerini alan "Motherboy" albümü, CD ve LP formatlarında dinleyenlerin beğenisine sunuluyor.