Menü
Etkinlik Haberleri: MELİ'nin lansman konseri Hayal Bistro'da!
08 Ekim 2012 Pazartesi - 12:48 GMT
Meli

MELİ, dinleyicisi ile buluşmak için 3 yıldır üzerinde çalıştığı albümünü nihayet tamamlayıp piyasaya sundu. ONAIR MEDIA REFLEKS etiketiyle raflarda yerini alan albümde söz ve müziği Meli'ye ait 9 şarkı yer alıyor. 17 yıldır sahne üzerinde performans sergileyen Meli'nin kendi adını taşıyan albümün ilk lansman konseri, 10 Ekim Çarşamba saat 22:00'de Beyoğlu'nda yer alan Hayal Bistro'da.

Prodüktörlüğünü ve müzik yönetmenliğini Nurkan Renda'nın üstlendiği albümde Alen KONAKOĞLU, Çağrı SERTEL, Didem ERKEN gibi usta müzisyenler enstürmanları ile eşlik ettiler. Alen Konakoğlu ve Nurkan Renda'nın misklerini yaptığı albümün masteringini Michael ZİMMERLİNG yaptı.

Yaz albümlerinde beklenilen hızlı tempolar yerine, piyasaya sakin bir girişi tercih edip hayli iddialı bir tavır sergileyen Meli'nin albüm kayıtları The Kulübe ve Flat Productions stüdyolarında gerçekleşti.

MELİ albümünde yapılan düzenlemelerle alışkanlıklarımızı bozacağı gibi, çekilen klipte aynı şekilde farkını ortaya koydu. 19 yıllık müzik hayatı boyunca daha çok pop-rock, soul ve funk tarzlarında performanslar sergileyen Meli, bu albümde de kendi tarzına uygun, hafif elektronik altyapılar ve akustik sesler arasında ince ve keyifli geçişlerle dikkat çekiyor.

Kendi akışında huzurlu bir yapı olarak nitelendirebileceğimiz albümün ilk video klibi Can EMRE - SPOTSPRODUCTION yönetmenliğinde "ALDANDIM" adlı parçaya, oldukça futurist bir yaklaşımla çekildi.