Menü
Röportaj : Kendi: "Yeni bombalarım üzerinde çalışıyorum"
04 Eylül 2012 Salı - 14:35 GMT
Kendi

"Postmodern" isimli son albümüne çektiği yeni klibi "Kelden Adam" ve "Benzemez Kimse Sana" adlı yarışma programıyla adından söz ettiren Kendi yeni single müjdesi verdi ve yazarımız Mine Ayman'a yeni projelerini anlattı: "Farklı bir kitlem var ve şarkılarımın alıcısı olduğu için her daim sevenlerime yeni birşeyler armağan etmek istiyorum..."

Müzikle uğraşmaya ne zaman başladın ve albüm yapma kararını ilk olarak ne zaman aldın?

Hayatımı her zaman müzik yönlendirdi, beni müzik büyüttü aslında fakat profesyonel anlamda albüm yapma kararımı 13 yaşımda aldım ve hayatım boyunca başka bir meslek dalına ait olabileceğimi dahi düşünmedim.

Kendi

"Postmodern" adlı albümün çıkalı bir yıldan fazla oldu ve geçtiğimiz aylarda albümdeki "Kelden Adam" şarkısı kliplenip oldukça dikkat çekti, bu klibin ve promosyon döneminin gecikmesinin nedeni neydi?

Teşekkürler, aslında araya yurtdışı seyahatlerimin girmesi biraz geciktirdi promosyon dönemini, fakat duruşu ve tarzı olan bir şarkının promosyon dönemi olduğuna inanmıyorum, farklı bir kitlem var ve şarkılarımın alıcısı olduğu için her daim sevenlerime yeni birşeyler armağan etmek istiyorum.

"Kelden Adam" adlı bu ilginç şarkı nasıl ortaya çıktı, bir hikayesi var mı?

Kelden Adam, Lalale ve Büyük Hata şarkılarım söz yazarı Seçil Akın tarafından yazıldı, enerjisi bana çok fazla uyan bir şarkı ve ilk dinlediğimde bende farklı duygular uyandiran bir şarkı. Sanırım anlatabileceğim özel bir durumu yok şarkının.

Albümünü hazırlarken tarzından etkilendiğin isimler oldu mu?

Bu soruyu bende soruyorum Kendi'me, geçtiğimiz günlerde de cevabını aldım, içinde olduğum, algılamaya çalıştığım olaylardan etkileniyorum. Albüm süresince dinlediğim müzisyenlerden veya Kendi'me ikon olarak gördüklerim müziğime çok etki etmiyorlar açıkçası.

"Lalale" ve "Kelden Adam" şarkıların çok sevildi, bundan sonra hangi şarkı kliplenecek?

Postmodern albümümde daha fazla şarkı kliplendirmeme ve yeni bir single ile yola devam etme kararı aldik, şimdilerde yeni bombalarım üzerinde çalışıyorum :)

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun? Beğendiğin albümler ve isimler hangileri?

Ben Rock"n"Roll diyeyim siz benim 80'lere olan aşkımı anlayın:) Bunun dışında yeni çıkan pek çok ismi takip ediyor albümlerini alıyorum, son dönemlerde akustik albümler dinlemek çok hoşuma gidiyor.

Eurovision şarkı yarışması hakkında ne düşünüyorsun, katılmayı ister miydin? Önümüzdeki yıl sence kim katılmalı?

Ben Eurovision'u bir şarkı yarışması olarak görüyorum ve daha fazla beklenti içine girilmemesi yada politik sebeplerle insanların emeklerinin baltalanmaması gerektiğini düşünüyorum, alternatif işler yapan ve müzikal duruşu ile ön plana çıkmayı başarmış bir meslektaşımın ülkemi temsil etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bedük bu iş için biçilmiş kaftandır bence müzikal anlamda tabu yıkmış bir sanatçıdır.

"Benzemez Kimse Sana" adlı yarışmada oldukça başarılı oldun, yakın zamanda başka bir televizyon programın olacak mı? Sahne çalışması yapmayı düşünüyor musun?

"Benzemez Kimse Sana" bence ekranlara son dönemde gelmiş en eğlenceli ve kaliteli yapımlardan biriydi açıkçası, projenin içinde olmak keyif verdi bana. Şimdilerde yeni single hazırlığındayım, yeni teklifler var televizyon ile ilgii şu an kariyerim ve benim için en uygun olan projeye evet diyeceğim ve yoluma devam edeceğim.