Menü
Yeni Albüm : Barbaros'un ikinci albümü: "Hayırdır"
01 Ağustos 2012 Çarşamba - 14:20 GMT
Barbaros

2010 senesinde kendi adını taşıyan ilk albümü ile dikkatleri üzerine çeken, "TRT Müzik Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Sanatçı" ödülüne layık görülen Barbaros'un, "Hayırdır" isimli ikinci albümü Sony Music etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Prodüktörlüğünü Zeynep Talu ve Barbaros'un yaptığı "Hayırdır" albümünün repertuvarı ilk albümünün aksine çoğunlukla Barbaros'un kendine ait söz ve bestelerinden oluşuyor. Albümde Barbaros'a ait şarkılar; çıkış ve klip şarkısı "Yeter", "Biçilmiş Kaftan", albüme ismini veren "Hayırdır", "İhanet" ve sözlerine ortak olduğu "Buraya Kadar" yer alırken, Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Sıla'nın da "Ayrılıklar" isimli şarkısı yer alıyor. Albümdeki şarkıların düzenlemerinde ise Aykut Gürel, Efe Bahadır, Febyo Taşel ve Mustafa Ceceli gibi usta müzisyenlerin yanı sıra Suat Ateşdağlı ilk albümde olduğu gibi bu albümde de "Yeter" şarkısına yaptığı remix ile bulunuyor.

"Yeter" şarkısının klip yönetmenliğini aynı zamanda albümün fotoğraflarını da çeken Devrin Usta yaptı. Aynı evin içinde, ayrı zamanlarda birbirini özleyen iki aşığın hikayesinin anlatıldığı klip, Beyoğlu'nda bir otelin çatı katında çekildi.

Geçtiğimiz ay "Hayırdır" albümünün habercisi olan "Yeter" şarkısını ve klibini radyo, televizyon ve dijital ortamlar aracılığı ile müzikseverler ile paylaşan ve beğeni toplayan Barbaros, uzun yıllardır süren sahne çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor.