Menü
Yeni Albüm : KUMA'nın ilk stüdyo albümü!
30 Mayıs 2012 Çarşamba - 14:54 GMT
Kuma

2011 yılında Rol grubuna başarılı radyo, televizyon sunucusu Geveze'nin katılması ile son halini alan KUMA'nın, 8 şarkıdan oluşan ve kendi adını taşıyan ilk stüdyo albümü Pasaj Müzik etiketiyle 6 Haziran'da dinleyicinin beğenisine sunulacak.

Geveze'nin solisti olduğu KUMA, Hakan Hepcan, Sertan Coşkun ve Deniz Kayramaz'dan oluşuyor. 2007 yılında Eski Foça'da tanışıp hayranı olduğu Rol grubuna beraber bir proje grubu kurup albüm yapmayı teklif eden Geveze, 5 yıl sonra hayalini kurduğu albümü yayınlamanın mutluluğunu yaşıyor.

Enerji dozu yüksek, pop rock soundlu albümde KUMA, kendilerine has müzik tarzı ve melodi anlayışı ile şarkılarını dinleyicisine sunuyor. Prova ve kayıt aşaması dört ay gibi bir sürede hazırlanan enerjisi yüksek albümün prodüktörlüğünü Alp Ersönmez üstlendi. Kayıtları Babajım Stüdyolarında Alp Çoksoyluer ile yapılan albümün mixleri Alp Turaç, masteringi ise Pieter Snapper'a ait.

"Bahane", "Anladım", "Bırak Beni", "Demedim mi Sana", "Kalbim", "Yalnızım Yine" şarkılarının söz ve müzikleri Hakan Hepcan'a, "Hüzün" şarkısının müziği Hakan Hepcan'a sözleri ise Hakan Hepcan ve Alp Ersönmez ait. Albümde yer alan "İstanbul'un Halleri"nin söz ve müziğinde Onur Çağrı Tufan ve Barış Satış imzası yer alıyor.