Menü
Yeni Albüm : Hakan Akay: "Olması Gereken Gibi"
11 Nisan 2012 Çarşamba - 22:59 GMT
Hakan Akay

Alternatif müziğin en heyecan verici yeni isimlerinden Hakan Akay'ın dokuz şarkıdan oluşan ilk stüdyo albümü "OLMASI GEREKEN GİBİ" We Play etiketiyle Nisan ayında müzik dinleyicisinin beğenisine sunuldu. Barış Manço'nun klasikler arasına giren "Alla Beni Pulla Beni" şarkısının cover versiyonu haricinde yer alan sekiz şarkının söz ve besteleri Hakan Akay düzenlemeleri ise Bora Küçükyılmaz tarafından gerçeleştirildi. Mix ve masteringi Levent Büyük tarafından yapılan albümün tüm kayıtları Stüdyo 18'de yapıldı.

"Aşk mı nefret mi, ölüm mü yaşam mı, son mu başlangıç mı, melek mi şeytan mı, cennet mi cehennem mi, hayal mi gerçek mi, yalan mı doğru mu, birlikte mi yalnız mı, az mı çok mu, var mı yok mu, istediğini sen seç, aslında hepsi kardeş sorular bitmiyor ki hayatta bu tırmanışta yasak yok asla, kundaklanmış birçok kırık kalpler arasında hepsi kahpe bir oyun o hiç bitmeyen hayatın makyaj odasında buz tutmuş olsa da, kalplerin etrafında alevden nehirler yanıp tutuşurken taze bir kül gibi her şey sonunda olması gereken gibi..."

Lise yıllarından beri kurduğu gruplarda gitar çalıp vokal yaparak müzikle aktif bir şekilde ilgilenen Hakan Akay, hayatla ilgili yaşadığı, gördüğü paradoksları, yalnızlık olgusunu, tezatlar üzerine kurduğu dünyasını yazdığı şarkıları ile anlatıyor. Hakan Akay "Olması Gereken Gibi" albümü için; "Ruhumuzun derinlerinde kırgınlıklar biriktirdiğimiz tarafımıza yapılan bir müzik yolculuğu, çocuksu bir haykırış ama ne hayat kadar net ne de bir o kadar muamma, bir yüzleşme, yalnız kalamayan yalnızlara mecazi bir terapidir bu albüm." diyor.

Gürültüden arınmış steril bir soundun hakim olduğu, temiz gitar tonlarının kullanıldığı albümde, Hakan Akay'ın vokal performansı olarak yatkın olduğu, new wave, indie, pop rock gibi müzik akımları modern bir anlayışta kullanıldı.

Erim Hüner'in fotoğraflarını çektiği albümün ilk video klibi Barış Manço coverı "Alla Beni Pulla Beni" şarkısına, DNA Film’den Erdinç Kazımoğlu yönetmenliğinde Riva'da çekildi.