Menü
Müzik Magazin : Keremcem "Hayalet" oluyor!
10 Ocak 2007 Çarşamba - 14:18 GMT
Keremcem

Genç kızların sevgilisi Keremcem, yeni TV dizisi "Hayalet Sevgilim" için hayalet olacak. Yakışıklı şarkıcı, senaryo gereği bitkisel hayata girdikten sonra günlük hayatta dolaşan Cem'i canlandıracak. Üniversite öğrencisi İrem'in geçtiğimiz yıl yurt odasında bestelediği "Hayalet Sevgilim" isimli şarkı, bir TV dizisine ilham kaynağı oldu. Tayfun Güneyer'in senaryosunu yazdığı 'Hayalet Sevgilim' adlı dizinin başrolünde ise gençkızların sevgilisi Keremcem yer alacak.

Yönetmenliğini de Güneyer'in yapacağı dizide Keremcem, bir uçak kazası sonrası bitkisel hayata giren Cem'i canlandıracak. Cem, bitkisel hayattayken hayaleti günlük yaşamını sürdürecek. Hayalet olan Cem'in aşık olacağı Lidya'yı ise kimin oynayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

DUVARDAN GEÇMEYECEK

Dizideki 'Cem' karakterinin kendisine çok benzediğini anlatan Keremcem, "Onun da iyi bir ailesi var, rahat bir ortamda büyümüş. Tıpkı benim gibi o da hayatın kendine sunduğu nimetlerin farkında" dedi.

* Proje bana ilk anlatıldığında hikayeyi gerçekten çok sevdim. Kafamdaki tek şüphe, teknik olarak ne kadar başarılı olacağımızdı. Hayalet Cem'in sakil durmaması gerekiyordu. Dizinin nasıl bir teknikle çekileceği anlatılınca, ikna oldum ve rolü kabul ettim.

* Hayalet Cem; kapılardan, duvarlardan geçmeyecek, belli belirsiz bir vücuda sahip olmayacak. Tıpkı Brad Pitt'in Azrail'i canlandırdığı 'Joe Black' filmindeki gibi kanlı canlı bir insan olarak ekrana yansıyacak.

* Şöhret çok güçlü acımasız bir girdap. Kendimi sürekli olarak kontrol etmezsem o girdabın içine girer, havalanır ve döner dururum. O dönüşler sırasında hiçbir şeyi net olarak göremem, hiçbir şeyin tadını alamam. Ve o kaçınılmaz son gelir; ruhum paramparça olmuş bir şekilde bir yere çakılırım!

* Yolda yürürken 'Vay be! Herkes beni tanıyor. Aman ne büyük bir iş başardım' dediğiniz anda kendinizi o zalim girdabın içinde bulursunuz. Benim tanınıyor olmam, insanların bana sempati duyuyor olması bana verilen bir hediye değil, görevim.

* Şöhretli olmanın birçok avantajı var. Sempati duyulan, sevilen biri olmak insana haz veriyor. Ama bu hazzın da bedeli var. Beni seven insanları hayal kırıklığına uğratmamam gerek. Bana inananların sayısı arttıkça üzerimdeki baskı da artıyor.

* Şöhretli olmanın bir diğer olumsuz yanı; dış dünyadan beslenme kaynağınızın azalması. İki yıldır toplu taşıma araçlarını kullanamıyorum. İki yıl önce İstiklal Caddesi'ni on kez turlarken şimdi o kadar sık gezemiyorum. Ne oluyor? Bir sanatçının en önemli beslenme kaynağı olan dış dünyadan mahrum kalıyorsunuz. Bu durumda da çevrenizin dış dünyaya ait verdikleriyle beslenmeye çalışıyorsunuz.

HAYRANIMI SEVEBİLİRİM

* Beni gördükleri zaman öpüp, kucaklayan ve ağlayan birçok kadın hayranım var. Bazılarının gözünden benimle bir ilişki hayali kurduklarını anlıyorum. Ben onlara olumlu cevap vermiyorum ama kimbilir belki de bir hayranıma aşık olurum. Belki bir hayranımla sevgili olup, onunla evlenirim...

* Kendimi sürekli olarak kontrol altında tutuyorum. Bir değişim içinde olup olmadığımı neredeyse her gün kontrol ediyorum. Bugün insanların karşısında gördüğü Keremcem, emin olun ki iki yıl önceki Keremcem'in tıpatıp aynısı.

Kaynak: Sabah Gazetesi