Menü
Mine Ayman: Müzik dünyasında yakında büyük hareket yaşanacak!
29 Şubat 2012 Çarşamba - 10:32 GMT
Mine Ayman

Son dönemde radyolarda çalınan şarkılara bakarsak eğer, neredeyse her radyo aynı isimlerin şarkılarını çalıyor çünkü çok fazla yeni albüm çıkmıyor ya da yeni isimlere şans verilmediğinden üretim olsa da yapılan albümler fark edilmiyor. Her radyoda duyduğumuz son dönemdeki en popüler isimler Ferhat Göçer, Halil Sezai, Fettah Can, Murat Boz, Seksendört, Model, Zakkum, Sıla, Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Mustafa Ceceli, Atiye, Hadise, Kenan Doğulu, Burcu Güneş, Göksel, Gökçe, Selim Gülgören, Gökhan Tepe, Serdar Ortaç...

Erdem Kınay

Peki yakında hangi isimlerin yeni albümleri çıkacak ve müzik dünyası hangi yeni albümlerle hareketlenecek?

Önümüzdeki birkaç hafta içinde Mustafa Ceceli, Ziynet Sali, Emir, Eflatun, Barlas ve Erdem Kınay'ın albümleri çıkacak. Önümüzdeki birkaç ay içindeyse Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses, Sibel Can, Özcan Deniz, Volkan Konak, Gülşen, Yaşar, Hadise, Tan, Soner Sarıkabadayı, Mustafa Sandal, Sinan Akçıl, Kutsi, Berkay, Ayşegül Aldinç, Ozan Çolakoğlu, Emre Aydın, Gripin, Murat Dalkılıç, Linet, Yıldız Kaplan, Nil Özalp, Ömür Gedik, Gece Yolcuları, Eren Sandal, Nil Karaibrahimgil ve Sertab Erener albümleri çıkacak.

Birkaç hafta içinde çıkacak olan albümler arasında en çok merak ettiğim Erdem Kınay'ın albümü. Erdem Kınay, müzik dünyasının en önemli aranjörlerinden biri, Ozan Doğulu ve İskender Paydaş albümlerinden sonra Erdem Kınay'ın nasıl bir başarı yakalayacağını çok merak ediyorum. Erdem Kınay çok başarılı bir aranjör, uzun zamandır kendi albümü için çalışıyor, ortaya çok iyi bir albüm çıkacağına şimdiden eminim. Albümün çıkış şarkısı Demet Akalın'dan ve şarkının adı "Rota", şarkının klibi de çekildi, çok iddialı bir kliple yakında Erdem Kınay ve Demet Akalın'ı ekranlarda izleyeceğiz. Erdem Kınay albümünde Demet Akalın dışında Serdar Ortaç ve Işın Karaca gibi güçlü isimler de var, ayrıca yepyeni isimlere de şans vermiş Erdem Kınay. Albüm, Seyhan Müzik etiketiyle yakında müzik marketlerde olacak.

Çok merak ettiğim albümlerden bir diğeri de Emir'in çok yakında çıkacak olan ikinci albümü. Geçen yazdan beri sıkı bir şekilde Ozan Çolakoğlu ile birlikte çalışan Emir, aldığım duyumlara göre muhteşem bir albüm hazırlamış. Tarkan şarkısı "Ben Sen Olamam" ile iyi bir çıkış yakalayan ve sonra Yıldız Tilbe şarkısı olan "Eline Düştüm" ile herkesin diline düşen Emir, yeni albümünde yine harika isimlerle çalışmış. Tarkan, Gülşen ve Alper Narman'dan muhteşem şarkılar alan Emir, çok iddialı bir şekilde geliyor!

Gülşen

Gülşen, stüdyodan çıkmayan ve sürekli şarkı üreten en başarılı isimlerden biri. "Yeni Biri" ve "Sözde Ayrılık" adlı çok sevilen single çalışmalarından sonra Mayıs ayında albüm çıkartmaya hazırlanıyor. Yeni albümünde yine Ozan Çolakoğlu ile çalışan Gülşen'in, yaz aylarında en fazla dinlenecek isimlerden biri olacağına şimdiden eminim, albümünü sabırsızlıkla bekliyorum. Son olarak Bülent Ersoy'a verdiği "Aşktan Sabıkalı" adlı şarkısıyla oldukça beğeni toplayan Gülşen'in yeni şarkılarını, kendi albümü dışında Murat Dalkılıç ve Ayşegül Aldinç albümlerinde de dinleyebileceğiz.

Tan, Serdar Ortaç ile yaptığı "Benim Gibi Olmayacak" adlı çok sevilen single çalışmasından sonra yaz aylarında yeni albümünü çıkartmayı planlıyor. Ağırlıklı olarak duygusal ve akustik şarkılardan oluşacak olan yeni albümdeki şarkıların çoğu şimdiden hazır durumda. Bir tane cover şarkı dışında albümdeki şarkıların tamamı Tan'a ait olacak. Tan, yeni albümünde yer alacak olan her şarkının hit olmasını hedefliyor.

Sertab Erener ise, uzun zamandır gerçekleştirmek istediği Türk sanat müziği albümünün hazırlık çalışmalarına devam ediyor. Sertab Erener, yeni albümüyle müzik severleri klasik Türk Sanat Müziği şarkılarını orijinal halleriyle söyleyerek oldukça şaşırtacak!

Bahar aylarıyla birlikte her sektör hızlanacak, umarım doğanın yenilenmesi ve bahar heyecanıyla birlikte ortaya dinlemeye doyamayacağımız harika albümler çıkar. Umarım yakında yeni ve başarılı isimlerimiz, farklı tarzlarda albümlerimiz de olur, yeni yazımda şaşırtacak projeleri yazmak dileğiyle...