Menü
Yeni Albüm : Yeliz'den Arşivlik Albüm: "En İyileriyle Yeliz"
15 Şubat 2012 Çarşamba - 13:01 GMT
Yeliz

Türk Pop Müziği'nin en güçlü kadın seslerinden Yeliz, "En İyileriyle YELİZ" adını verdiği best of albümüyle müzikseverlere sürpriz yaptı. Plak kayıtlarının dijitale aktarılmasıyla oluşan albümde Yeliz'in 70'li yıllardan bugüne popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen şarkıları yer alıyor.

"Bu Ne Dünya", "Yalan", "Oldu Olacak", "Rüya", "Deli Divane", "Hoşgeldin Bahar" gibi unutulmaz şarkıların sahibi Yeliz; bu özel şarkıları günümüze aktardığı "En İyileriyle Yeliz" albümüyle müzikseverleri sevindirdi. Şarkıların orijinal plak kayıtlarının dijitale aktarılmasıyla elde edilen albüm, Türk Pop Müziği arşivlerinde mutlaka olmalı!

Müziğe henüz ortaokul öğrencisi iken başlayan ve ilk plağını 1974 yılında dolduran Yeliz, 1974 - 1980 yılları arasında yayımlanmış yedi 45'lik plağında yer alan şarkılardan seçtiği 16 parçayı bu albüm için yeniden bir araya getirdi. Dünden bugüne Türk Pop Müziği'nin en sevilen seslerinden biri olan Yeliz'in "Renkli Dünya" isimli müzikal Yeşilçam filminde Erol Evgin'le birlikte seslendirdiği "Bir Bakışın Yetti" şarkısı da, bu albümün sürprizi.

Ossi Müzik etiketiyle çıkan "En İyileriyle Yeliz" albümünün prodüktörlüğünü Hakan Eren yaptı. Yeni albümüyle genç kuşağa da seslenmekten memnuniyet duyduğunu belirten Yeliz "Bugüne kadar birçok albüm yaptım. Ama sanırım bu albümün çıkışı beni çok heyecanlandırdı. Müzikseverler için arşivlik bir albüm olduğuna inanıyorum." dedi.