Menü
Müzik Haberleri : "Hayat Aşktan Geçer"
20 Ocak 2012 Cuma - 16:24 GMT
Günce Koral

Günce Koral üç yıl süren sessizliğini dördüncü stüdyo albümü "Hayat Aşktan Geçer" ile sonlandırdı. Seyhan Gold etiketiyle satışa sunulan albümünde, sekiz şarkı ve bir remix olmak üzere dokuz şarkı yer alıyor. Sözleri Çağlar Yerlikaya bestesi Günce Koral imzası taşıyan ve albüme adını veren açılış şarkısı "Hayat Aşktan Geçer" 2012'nin en sevilen şarkılarından biri olmaya aday. Bu adaylığı destekleyen haberlerden biri Nielsen Music listesinden geldi. NIELSEN MUSIC Türkiye Resmi Listesi 3.haftaya göre En Hızlı Yükselen Eser: "Hayat Aşktan Geçer" oldu!

Titiz ve uzun bir zaman süresince, müzikaliteden ödün vermeden hazırlanan albümde; Evrim Dökme, Çağlar Yerlikaya, Nail Evrim Doğ, Sadettin Dayıoğlu gibi söz yazarı ve bestecilerin yanı sıra Bahadır Tanrıvermiş, Nail Evrim Doğ ve Semih Tuncer'in düzenlemeleri de yer aldı.

Günce Koral'ın söz ve müziği kendine ait dört şarkısının da yer aldığı bu yepyeni albüm, güçlü repertuarı ile dinleyenleri büyüleyecek...

GÜNCE YENİ ALBÜMÜNDE EŞİYLE ŞARKI SÖYLEDİ, OĞLUNA ŞARKI YAZDI!

Akustik ve elektronik soundların dengeli ve uyumlu bir biçimde kullanıldığı albümde iki pop rock balad yer alıyor. Bu şarkılardan biri olan "Belki Bir Gün Dönersin" adlı şarkıda Günce Koral, üç yıl önce hayatını birleştirdiği müzisyen eşi Nail Evrim Doğ ile düet yaptı. Çağlar Yerlikaya'nın sözlerini yazdığı şarkının beste ve düzenlemesi Nail Evrim Doğ imzası taşıyor.

Albümün ikinci önemli sürprizi ise sanatçının oğluna yazdığı "Adın Aşk" isimli kapanış şarkısı. Hayatımın anlamı dediği oğlu için yazdığı şarkı Günce Koral'ın bütün duygularının kısa bir özeti.

Fotoğraflarını Gökçe Yağmur ve Murat Ertürk’ün çektiği, stylingini Murat Aytulum’un hazırladığı albümün çıkış şarkısı "Hayat Aşktan Geçer"in klibi Riva'da, Ceyda Sarıhan yönetmenliğinde çekildi ve klip müzik kanallarındaki yerini aldı.