Menü
Yeni Albüm : Kolpa: "Yatağın Soğuk Tarafı"
16 Ocak 2012 Pazartesi - 13:00 GMT
Kolpa

Temelleri grup üyelerinin Adana'da geçirdikleri lise yıllarına dayanan rock müziğin popüler gruplarından Kolpa; ikinci albümleri "Yatağın Soğuk Tarafı" ile müzikseverlerle buluşuyor. Çift kişilik yataklarında, tek kişilik yalnızlıklar yaşayanların, şehir hayatının kargaşası ve kalabalıklığı içerisinde yalnız hissedenlerin kendilerinden çok şey bulacağı "Yatağın Soğuk Tarafı", bu yılın en çok konuşulacak albümlerinden biri olarak Ocak ayında Pasaj Müzik etiketiyle raflardaki yerini alacak.

Son yılların dikkat çeken prodüktörlerinden Haluk Kurosman (emreaydın, maNga, gripin...) ile kaydedilen albümde 8 yeni şarkı, bir cover (Böyle Ayrılık Olmaz), bir de Seksendört grubunun solisti Tuna Velibaşoğlu ile yeniden kaydedilen Son Nefesim'in "akustik versiyonu" yer alıyor. HK Ulus stüdyosunda kaydedilen "Yatağın Soğuk Tarafı" albümünde Kolpa grubundan Barış Yurtçu albümün yardımcı müzik prodüktörlüğünü üstlendi. Albümde klasikleşen batı enstrümanlarının yanı sıra duduk, yaylı çalgılar ve klasik Türk müziğinde kullanılan başlıca vurmalı çalgılardan bendir kullanıldı. Albümün kayıt, edit ve mix’leri Aziz Berk Erten ve Haluk Kurosman; mastering’i Amerika Sterling Sound’taki Chris Athens tarafından yapıldı.

Albümün çıkış videosu albümle aynı adı taşıyan "Yatağın Soğuk Tarafı" şarkısına Emir Khalilzadeh yönetmenliğinde çekilirken, bir önceki klip Son Nefesim'in devamı niteliğindeki hikayede yine Murat Prosçiler ve Sara Vuloviç rol alıyor.
Nasıl Öğrendin Unutmayı
Söz: Haluk Kurosman Müzik: Barış Yurtçu
Düğüm
Söz & Müzik: Sezgin Açıkgöz
Yatağın Soğuk Tarafı
Söz & Müzik: Haluk Kurosman
Beni Aşka İnandır
Söz: Haluk Kurosman Müzik: Barış Yurtçu, Haluk Kurosman
Son Nefesim
Söz: Barış Yurtçu, Haluk Kurosman, Tuna Velibaşoğlu Müzik: Barış Yurtçu
Hiç Bitmez Bu Masal
Söz: Barış Yurtçu, Haluk Kurosman, Esin İris Müzik: Barış Yurtçu
Ağızdan Çıktığı Gibi Durmaz
Söz: Haluk Kurosman Müzik: Barış Yurtçu, Haluk Kurosman
Böyle Ayrılık Olmaz
Söz & Müzik: Adnan Ergil
Düş Yakamdan
Söz & Müzik: Sezgin Açıkgöz
Son Nefesim (Akustik)
Söz: Barış Yurtçu, Haluk Kurosman, Tuna Velibaşoğlu Müzik: Barış Yurtçu