Menü
Yeni Klip : Cartel'in yeni video klibi: "SEN"
09 Ocak 2012 Pazartesi - 16:26 GMT
Cartel

Türkçe rap'in efsane grubu Cartel'in tam 15 yıl aradan sonra piyasaya çıkardığı "Bugünkü Neşen Cartel'den" albümünün ikinci video klibi, ilginç bir şekilde Cartel'in kariyeri boyunca İstanbul'da çekilen ilk video klibi oldu. Albümün en sevilen ve hakkında en çok konuşulan şarkılarından SEN'de, gruba maNga'nın vokalisti Ferman Akgül eşlik etti. maNga'nın "Şehr-i Hüzün" abümünde yer verdiği Cartel şarkısı "Evdeki Ses"te Cartel'den Alper Ağa gruba eşlik etmişti. Bu defa maNga'nın vokalisti Cartel'e konuk oldu.

Ferman Akgül'ün rol aldığı ve yönetmenliğini yaptığı video klibin prodüksiyonunu Profabrika, görüntü yönetmenliğini Gökhan Palas üstlendi. Lisansüstü eğitimini Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde tamamlayan Ferman Akgül daha önce de birçok video klibe imza attı.

Üç gün süren çekimler Bahçeşehir, Çukurcuma ve Profabrika stüdyosunda gerçekleştirildi. Cartel klipte günümüz gençliğinin içinde bulunduğu sorunlara dikkat çekiyor.

SÜRPRİZ OYUNCU; maNga'dan YAĞMUR SARIGÜL

Bu çok özel video klipte bir de sürpriz oyuncu var: maNga'nın gitaristi Yağmur Sarıgül bu klipte ilk defa oyuncu olarak karşımıza çıkıyor. Kendi şarkılarının kliplerinde bile müzisyen kimliğinden ve görüntüsünden uzaklaşmamaya özen gösteren Sarıgül, bu defa grup arkadaşı yönetmen Ferman Akgül'ün ricasını kıramadı ve ilk defa oyuncu olarak kamera karşısına geçmeyi kabul etti.

15 yıllık uzun bir aradan sonra piyasaya çıkan "Bugünkü Neşen Cartel'den" ile satış listelerinde ilk 10'a giren, ilk video klibi “Bir Oluruz” internette milyonlarca defa izlenen, Radyo Boğaziçi tarafından "Yılın En İyi Rap Müzik Sanatçısı" ödülüne layık görülen, Blue Jean dergisi Yılın En İyileri değerlendirmesinde tam 5 dalda aday olan, MTV 2011 Avrupa Müzik Ödülleri'nde "En İyi Türk Sanatçı" kategorisinde Atiye, mor ve ötesi, Hadise ve Duman ile birlikte 5 aday arasında yer alan Cartel yeni klibiyle yine çok konuşulacak!