Menü
Etkinlik Haberleri: Öztürk: "Benim Gibi" lansman konseri 5 Ocak'ta!
04 Ocak 2012 Çarşamba - 13:02 GMT
Öztürk

Yaşanmışlıkların akustik bir dille anlatıldığı, Öztürk'ün dördüncü stüdyo albümü "Benim Gibi"nin ilk lansman konseri 5 Ocak Perşembe akşamı Beyoğlu Jolly Joker Balans sahnesinde saat 22:00'de gerçekleşiyor. Yeni albüm dört yıllık bir aranın ardından, Aralık ayında Pasaj Müzik etiketiyle dinleyicilerin beğenisine sunuldu.

Müzik kariyerine lise yıllarında kurduğu "Sigara" adlı müzik grubuyla başlayan, yalın ve yüksek hissiyatlı şarkılarıyla özel bir dinleyici kitlesine sahip olan Öztürk, yeni albümünde hayatının bu döneminde yoğun bir yer tutan aşkı anlatıyor.

Mix'lerini Can Güngör, Emre Malikler mastering'ini Emre Malikler'in yaptığı albümün, yapım süreci altı ay sürdü. Yumuşak ve etkileyici vokali ile söylediği şarkılara melankolik bir duygu katan Öztürk, albüm vokal kayıtlarını iki haftada tamamladı.

Alıştığımız Öztürk sound'unun ürünü olan "Kader" ve "Doğumgünü" haricinde, bütün şarkılar akustik yapıda kaydedildi. İlk defa bu albümün kayıtlarında keman ve çello kullanan Öztürk, "Benim Gibi"de bir önceki stüdyo çalışmasında yer alan "Gitme" şarkısının akustik bir versiyonuna da yer verdi. Söz ve bestesi Can Güngör'e ait "Doğumgünü" ve sözlerini Ersin Özel'in yazdığı "Gel" isimli şarkıların dışında, bütün söz ve besteler Öztürk'ün imzasını taşıyor.

"Bu dönem aşk, hayatımda yoğun bir yer tutuyor ve ne yaşadıysam onu anlatmak istedim"

Dört yıl boyunca yaşadıklarını, sevinçlerini, hüzünlerini yeni şarkılarında anlattığını söyleyen Öztürk, kariyerinin olgunluk dönemine geçiş albümü olma özelliğini taşıyan çalışması için; "Şarkılarımı odamda akustik gitar eşliğinde besteliyorum. Bu albüm daha sade ve katıksız olduğundan daha samimi oldu" dedi.

Albümün ilk video klibi, söz ve bestesi Öztürk'e ait olan "Bu Elveda" şarkısına, Hürcan Emre Yılmazer yönetmenliğinde çekildi. Bir ayrılık hikayesinin anlatıldığı şarkının en önemli özelliği, içinde şarkının yazıldığı kişinin isminin saklı olması.