Menü
Yeni Albüm : Jülide Özçelik: Jazz İstanbul Volume 2
26 Aralık 2011 Pazartesi - 02:10 GMT
Jülide Özçelik

4 sene önce çıkardığı "Jazz İstanbul Volume 1" adlı albümüyle Türkçe sözlü caz müziğinin önemli yorumcularından biri olarak tanınan Jülide Özçelik'in 2. albümü "Jazz İstanbul Volume 2", bağımsız müzik yapım şirketi Kadıköy Müzik etiketiyle 27 Aralık'ta müzik marketlerdeki yerini alıyor.

"Jazz Istanbul Volume 2" albümünde ilk albümde de olduğu gibi Jülide Özçelik'in kendi besteleriyle beraber çeşitli şarkıların yeni düzenlemeleri bulunuyor.

Toplamda 10 şarkıdan oluşan, tüm düzenlemelerin Cem Tuncer'e ait olduğu albümde sözü ve bestesi Jülide Özçelik'e ait 5 şarkıyla birlikte Özdemir Erdoğan'ın "Vitrin"ini, Aşık Veysel'in "Uzun İnce Bir Yoldayım"ını, Neşet Ertaş'ın "Gönül Dağı"nı, sözleri Ömer Hayyam'a müziği Mehmet Güreli'ye ait "Kimse Bilmez"i ve anonim bir türkü olan "Şu Yaltadan Taş Yükledim"i yeni düzenlemeleriyle dinleyeceğiz.

Kayıtları ve mix'i Erim Arkman tarafından Babajım Stüdyoları'nda canlı hücum kayıt olarak gerçekleştirilen, mastering'ini Bob Katz'in yaptığı albümde gitarda Cem Tuncer, piyanoda Ercüment Orkut, kontrbasta Kağan Yıldız, davulda Cengiz Baysal, trompette Şenova Ülker ve perdesiz gitarda Cenk Erdoğan bulunuyor.