Menü
Yeni Albüm : Kıraç: "Derindekiler"
01 Aralık 2011 Perşembe - 17:14 GMT
Kıraç

Kıraç, uzun bir aradan sonra, büyük bir özenle hazırladığı albümünü, TMC Müzik etiketiyle dinleyenlerin beğenisine sunuyor. "Derindekiler" adını taşıyan albümünde, çoğunluğu kendi şarkılarından oluşan on eser yer aldı. Bestesini yaptığı sekiz eser ile sözlerini yazdığı altı şarkının bulunduğu albümde, müzisyen arkadaşları Namık Nagdaliyev, Edip Emre, Müfide İnselel ve Hakan Doba'nın eserlerine de yer verdi. Albümdeki tüm düzenlemeler Kıraç'a ait.

Kıraç Mayıs 2011'de, yeni albümü "Derindekiler" in müjdecisi olan "Dön Artık" şarkısını sadece digital platformlarda yayınlamıştı. Albümdeki diğer şarkılar için, uzun bir süre stüdyoda çalışmalarını sürdüren Kıraç, diğer şarkıların kayıtları sırasında yurtdışından 1970 yılında üretilen, 26 inçlik Ludwing marka davulu getirtti.

Böylece, yeni albümünün kayıtlarında Led Zeplin'in 1970'lik antika davulu ile günümüzün "5+1 Dolby Dijital Surround" ses kayıt teknolojisini birleştirmiş oldu.

"Derindekiler" albümünde bir ilk; 3 BOYUTLU şarkılar...

Albümü için, gelişen görüntü teknolojisinden de yararlanmak isteyen Kıraç, 3 boyutlu görüntülerden oluşan bir DVD çalışması gerçekleştirdi. Orkestrasıyla birlikte sahne perfomansının yeraldığı görüntülerden oluşan DVD çalışmasında, stüdyo ortamında özel hazırlanan bir dekorda, albümdeki tüm şarkıları seslendirdi.

Üç boyutlu çekim yapan 5 kamera, bir jimmy jib'in kullanıldığı çekimler iki gün sürdü. BTS 3D firmasının yapımını üstlendiği ve Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen "3 boyutlu albüm" DVD çalışmasının montaj aşaması üç ay sürdü.

Müzik CD'si, 2B/3B görüntülerden oluşan albüm DVD kaydı, 3B gözlük, Derindekiler Kulübü'ne üyelik şifresi... Müzik severler, albümü 2 boyutlu veya 3 boyutlu izleyebilecek ve CD'den dinleyebilecekler...

Albümün piyasaya çıkışından kısa bir süre sonra da, halen stüdyo çalışmaları devam eden blue-rayi kaydınıda müzikseverlere sunulacak... Albümü satın alan dinleyenler ayrıca, "Derindekiler Kulubü"ne CD'de yeralan şifre ile üye olma hakkı kazanacaklar.

Ağla
Söz & Müzik: Kıraç
Nice Yıllara
Söz: Edip Emre Müzik: Namık Nagdaliyev
Sevgilim
Söz & Müzik: Kıraç
Ayrılmam Senden
Söz & Müzik: Kıraç
Ne Olur
Söz & Müzik: Kıraç
Ayrılmayalım
Söz & Müzik: Kıraç
Dönemem
Söz & Müzik: Kıraç
Dön Artık
Söz: Kıraç Müzik: Namık Nagdaliyev
Anne
Söz: Kıraç Müzik: Hakan Doba
Vazgeçemem
Söz & Müzik: Müfide İnselel