Menü
Yeni Albüm : 6 yıl aradan sonra "Hüsn-ü Hicaz"
28 Ekim 2011 Cuma - 15:15 GMT
Hüsnü Şenlendirici

Klarnetin büyüsünü kendine has üslubuyla ülke sınırları dışında da geniş kitlelere ulaştıran ve Türkiye'nin sayılı klarnet virtüözlerinden biri olan Hüsnü Şenlendirici, 6 yıl aradan sonra ikinci solo çalışması "Hüsn-ü Hicaz" ile müzikseverlerle buluşuyor. İçinde hüzün olduğu kadar umudu da barındıran müziğiyle, dinginliği ve melankoliyi simgeleyen Sonbahar mevsiminde sanatçının kulaklara klarnetin büyülü sesini taşıdığı 13 şarkı, 1 remix ve bir de keman solosundan oluşan albümde farklı müzik ustalarının klasikleşmiş eserleri Hüsnü Şenlendirici'nin nefesinde yeniden hayat buluyor.

Adnan Ergil'in ölümsüz eseri "Böyle Ayrılık Olmaz", Orhan Gencebay'ın "Benim Dünyam" bestesi, Göksel Baktagir'den "Garip", Atilla Özdemiroğlu'nun "Sevda"sı, Aziza Musrafa Zadeh'den "Dance of Fire", Hasan İshakkut imzalı "I Love You", Muarrem Ertaş'ın "Gelin Ne Olur" eseri ve Pulp Fiction filmiyle dünya çapında üne ulaşan beste "Mısırlou" gibi yerli ve yabancı eserlerin yer aldığı "Hüsn-ü Hicaz" albümünde dinleyenleri bir de sürpriz bekliyor; Kaan Kurmuş "Böyle Ayrılık Olmaz"ın ‘remix' versiyonuyla albümdeki yerini alırken bestesi ve aranjmanı Hüsnü Şenlendirici imzası taşıyan "Saatin 25'i" şarkısı da müzik severlerin beğenisine sunuluyor.

Hüsnü Şenlendirici albümü Hüsn-ü Hicaz için "Yaklaşık 6 yıl aradan sonra yeni bir solo çalışmayla kulaklarınızdayım şükür... Elimde bir enstrüman taşıyorum, o da beni yarınlara taşıyor! Ne kadar şanslıyım şükürler olsun Allah'ıma... Tüm samimiyetimle üflüyorum klarnetimi. İçimdeki herşeyi ona döküyorum çocukluğumdan beri... Kısacası Klarnet ve ben seviyoruz birbirimizi... Üflediğin her notayı, o anı anlatmak istediğin bir şey gibi olduğunu bilerek üflemek belki de bu işin sırrı... Bergama'da bir köy düğünündeki Harmandalı'dan Şehrazat Pavyon'daki Bessame Mucho'ya. Yenikapı'da bir müzikholdeki arabesk şarkılardan, Dünya'nin herhangi bir şehrinde yapılan Jazz festivalindeki müzisyenlerle Jam Section'a. 4 ses Hicaz taksimden, Fa Major bir esere varan rengarenk bir müzik yelpazesinin içinde büyümek, elimde Klarnetimle! Birçoğuyla aynı orkestrada ya da aynı ortamda bulunduğum üstad müzisyenlerle pekiştirdiğim, geliştirdiğim ve yaşadığım tüm duygusallıkları da katıp size sunduğum Klarnet çalma tarzıma gösterdiğiniz sevgi, saygı ve inancınıza sonsuz teşekkürler. İnsanın dinleyenleri olması, yarınlara dair umutlarını besliyor ve her yeni projede bir öncekinden daha iyi bir iş çıkarma isteğini tetikliyor. İyi ki varsınız, dilerim hep olun inşallah. Tüm dinleyicilerime teşekkürler." dedi.

Yaylı çalgılara İstanbul Strings ekibinin imza attığı ve fotoğrafları Mehmet Turgut tarafından çekilen “Hüsn-ü Hicaz” albümü Sony Music etiketiyle 27 Ekim tarihinde müzik marketlerdeki yerini aldı.