Menü
Yeni Albüm : Yıldız Usmonova: "Bir Şans Ver"
09 Ağustos 2011 Salı - 11:17 GMT
Yıldız Usmonova

2009 yılında çıkardığı "Dünya" albümüyle; "Görmesem Olmaz", "Yalan", "Seni Severdim", "Beni Kovma Kalbinden" gibi birçok hit şarkıya imza atan Yıldız USMONOVA'nın yeni albümü "Bir Şans Ver" müzik marketlerde yerini almaya hazırlanıyor. Fatih Erkoç'la, Levent Yüksel'le ve Yaşar'la anılarımıza sinen düet şarkılara imza atan Yıldız USMONOVA, bu albümünde bir düet şarkıya yer verdi. USMONOVA'nın Serdar Ortaç'la düet yaptığı şarkının ismi "Diyemem".

"Bir Şans Ver" albümünde; Yıldız USMONOVA'nın sekiz sözü v eon bestesi yer almaktadır. Yıldız USMONOVA'nın şarkılarının sözleri Murat GÜNEŞ tarafından Türkçe'ye adapte edildi. Albümdeki diğer şarkıların sözleri ise; Murat Güneş ve Günay Çoban'a ait. Albümde birbirinden güzel on şarkı ve bir şarkının akustik versiyonu yer alıyor. Toplam on bir kaydın düzenlemeleri Erhan BAYRAK, Febyo TAŞEL ve Asker İBRAHİMOV tarafından yapıldı.

"Bir Şans Ver" adını verdiği albümünü "Yılın Albümü" olarak tanımlayan USMONOVA'nın, albümünün çıkış şarkısı olan "Belli Belli"nin söz ve müziği Yıldız USMONOVA'ya, şarkının Türkçe'ye adaptesi Murat GÜNEŞ'e, düzenlemesi ise Asker İBRAGİMOV'a ait.

Sürprizlerle dolu olan "Bir Şans Ver" albümü; Çınar Müzik etiketiyle müzik marketlerde ki yerini alacak.