Menü
Müzik Magazin : Suat Suna'dan Sezen Aksu ve Nazan Öncel'e sitem...
27 Aralık 2006 Çarşamba - 15:02 GMT
Suat Suna

Suat Suna "ON" adını taşıyan 10. albümüyle Radyo Hitmix'te yayınlanan Şebnem'le Mecburi İstikamet programına konuk oldu. "Yaran Yok mu Senin" isimli çıkış şarkısının bir internet sitesinden yaklaşık 3000 kez indirildiğini söyleyen genç popçu, korsana kızgınlığını dile getirdi...

"Bu şarkılara Pop Müziğin ihtiyacı yok!

"Nasıl bedava ekmek yiyemiyor, ayran içemiyorsak bedava da müzik dinleyemeyiz. Bu yapılan düpedüz hırsızlıktır" dedi. Genç şarkıcı, nota bilmeyen aranjörler, şarkı söyleyemeyen yorumcular yüzünden pop müziğin bir çıkmaza sürüklendiğini söyledi.

Suat Suna, "Şu şarkı sözlerinin haline bir bakın; Aşkım Baksana Bana gibi bir şarkıya pop müziğin ihtiyacı yok. Diğer tarafta şairlik yönü olan Sezen Aksu, "Hoppidi hoppidi oynayalım kız" şeklinde şarkılar yazıyor ayıp." diyerek, pop müzikteki kirlilikte pay sahibi gördüğü Nazan Öncel ve Sezen Aksu'ya sitem etti.

Sözlerinin yanlış anlaşılmasını istemeyen sanatçı, " Ben 13 yıldır albüm çıkartıyorum, hala her gün birkaç saatimi, evde keman çalışarak geçiriyorum. Anlayacağınız diğer sanatçılara sataşarak gündeme gelmeye çalışmam söz konusu bile olamaz. Sadece bu yanlışlığı, birilerinin çıkıp yüksek sesle dile getirmesi gerektiğine inanıyorum" dedi.

Kaynak: Hürriyet Gazetesi