Menü
Yeni Albüm : Betül Demir: "Mıknatıs"
25 Nisan 2011 Pazartesi - 16:07 GMT
Betül Demir

Türk pop müziğinin güçlü bayan vokallerinden Betül Demir'in, kariyerinin dönüm noktası olarak nitelendirdiği yeni albümü "MIKNATIS", AVRUPA MÜZİK markası ile yayınlanıyor. Cengiz Erdem ve Deniz Erdem'in prodüktörlüğünde 11 şarkı ve bir versiyon olmak üzere toplam 12 şarkıdan oluşan Betül Demir'in üçüncü solo albümünde, Sezen Aksu imzalı 4 yeni şarkı ("Mıknatıs", "Hop Dedik", "Üşüdüm", "Herkes Haklı") yer alıyor. "Mıknatıs"taki birçok şarkının söz ve müziği ise Sude Bilge Demir'e ait.

Müzik direktörlüğünü Ozan Çolakoğlu ve Sude Bilge Demir'in üstlendiği, 2 yıllık bir hazırlık sürecinin ürünü olan çalışmada güçlü yorumcu Betül Demir, her albümünde olduğu gibi "Mıknatıs"ta da kendi şarkılarına yer verdi.

BETÜL DEMİR "HOP DEDİK" DİYOR!..

Her yaz yeni bir hit şarkı ile dinleyicileriyle buluşan Betül Demir'in pop rock sound'lu slogan olacak yepyeni albümünün çıkış şarkısı "Hop Dedik", farklı müziği ve altyapılarıyla dikkat çekiyor. Albümün ilk video klibi Sezen Aksu imzalı "Hop Dedik" isimli şarkıya çekiliyor.

"MIKNATIS"ın imaj fotoğraflarının çekimleri ise başarılı fotoğrafçı Mehmet Turgut tarafından büyük bir prodüksiyonla Şile'de gerçekleşti. Betül Demir, dış çekimler için yaptırılan özel çelik çemberin üzerine, sahile getirtilen vinç yardımıyla çıkarıldı.